Kenijac pobjednik polumaratona

Kenijac Pol Tiongik pobjednik je "RMC Banjaluka polumaratona" koji je danas održan ulicama najvećeg grada u Srpskoj.

Republika Srpska 20.04.2019 | 16:37
Tiongik je stazu istrčao vremenom od 1:02:31. Drugo mjesto osvojio je Noel Hitimana, dok je treće mjesto zauzeo Jea Baptiste Simunkeka.

U ženskoj kategoriji pobijedila je Ivin Lagat koja je istrčala trku za 1:12:41. Druga je bila Rut Nundu Mbatha, dok je treće mjesto zauzela Gladis Jepkurui Biwott.

Što se tiče predstavnika BiH, najuspješnija je tradicionalno bila Lucia Kimani, koja je stazu od 21 kilometra istrčala za 1:22:38.

Polumaraton, u kome je učestvovalo više od 1.600 takmičara, održan je u sklopu festivala "Vivia run&more weekend". A ako se na to dodaju i preostale trke od juče, te trke 10K i 5K, te niz utrka, učešće je uzelo više od šest hiljada takmičara u svim uzrastima.

U trci na 10 kilometara pobijedio je Viannei Miasir sa vremenom 0:29:24, a među ženama pobjednica trke je Bojana Bjeljac iz Hrvatske sa rezultatom 0:33:29.