LŠ: Suduva odoljela APOEL-u i čeka Zvezdu!

Kakva senzacija na Kipru - APOEL 11 puta šutirao u gol, dao samo jedan i ispao! Suduva izgubila, ali prošla u drugo kolo kvalifikacija za LŠ zahvaljujući pobedi od 3:1.  APOEL-u malo 27 šuteva, Suduva odolela i čeka Zvezdu! Fudbaleri litvanske Suduve napravili su veliko iznenađenje u kvalifikacijama za Ligu šampiona i izbacili kiparski APOEL.

Fudbal 17.07.2018 | 21:30
Senzacija – Suduva prošla, čeka Zvezdu! Litvanski šampion izdržao u Nikoziji i napravio prvu veću senzaciju u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Suduva je uspela da eliminiše mnogo zvučniji APOEL u prvom kolu kvalifikacija, uprkos porazu od 1:0 u revanšu u Nikoziji, pošto je prvi susret rešila u svoju korist rezultatom 3:1.

Iako se posle žreba očekivao drugačiji scenario, Litvanci su ti koji čekaju pobednika duela našeg šampiona Crvene zvezde i Spartaksa iz Jurmale.

Domaćinu je nadu u preokret doneo Pote pogotkom već u 20. minutu, posle čega je usledila neverovatna ofanziva ekipe koja je poslednjih godine uspevala da se plasira u evropska takmičenja.

Šutirali su Kiprani čak 27 puta ka golu rivala, 11 udaraca je išlo u okvir, ali je samo jedan završio iza leđa golmana Karduma, što nije bilo dovoljno da se nadoknadi minus iz prvog susreta.

Suduva je uspela! Litvanski šampion izbacio je kiparski APOEL u prvom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona i sada čeka boljeg iz okršaja Crvene zvezde i Spartaksa. Apoel je u revanšu u Nikoziji slavio sa 1:0, ali je Suduva prošla dalje zahvaljujući trijumfu od 3:1.

Kiparski šampion, može se reći, nije imao sreće, ali je opet zatajaio I sa realizacijom pošto je dao samo jedan gol iz čak 26 udaraca ka protivničkom gol večeras! Od toga je 11 udaraca išlo u okvir gola Suduve.

Ultraonfazivan je bio APOEL od prvog do 90 i nekog minuta, ali mreža gostiju iz Litvanije zatresla se samo u 20. minutu kada je napadač iz Benina Mikael Pote glavom zatresao protivničku mrežu.

Sve karte su Kiprani bacilli na napad i u drugom poluvremenu. Ređale su se prilike pred golom hrvatskog golmana Ivana Karduma, ali lopta jednostavno nije htela u mrežu.

Ukoliko ‘crveno-beli’ opravdaju ulogu favorite protiv Litvanaca, igraće 24. ili 25. jula sa Suduvom, dok su revanši 31. jula i 1. avgusta.

Prvi je u toku dana plasman u narednu rundu obezbedio finski Helsinki, koji je nakon 2:1 pre nedelju dana, sada savladao Vikingur sa 3:1.

Već u 19. minutu je sve bilo gotovo – Klaus je načeo mrežu gostiju koju su dopunili Mensah i Jagubi, dok je Vikingur jedino uspeo da ublaži neuspeh preko Vantnhamara.

Albanski Kukeši se golom Džamije u 84. minutu izvukao na Malti i odigrao nerešeno 1:1 protiv Valete, dok su u prvom terminu dalje prošli još Hapoel Ber Ševa (pobeda nad Florom rezultatom 3:1, za ukupnih 7:2), kao i Malme koji je sa 2:0 ispratio kosovsku Dritu.

U prvom meču je bilo 3:0, a sada su Strandberg i Larson početkom drugog poluvremena osigurali prolaz.

(Ebe 15, Redmond 30, Kabango 35)

MOL Vidi (Videoton) – Didelanž 1:0 (1:0)

- staza šampiona

*Sutjeska (Crna Gora)/Astana (Kazahstan) – Midtjland (Danska)
* Krosajders (S. Irska) – Ludogorec (Bugarska) - MOL Vidi (Mađarska)/Didelanž (Luksemburg)
*Kukeši (Albanija) - Karabag (Azerbejdžan)/Olimpija (Slovenija)
* Kluž (Rumunija) – Malme (Švedska)
*Dinamo (Hrvatska) - Hapoel Ber Ševa (Izrael)
* Crvena zvezda (Srbija)/Spartaks (Letonija) - Suduva (Litvanija)
* BATE (Belorusija) - HJK (Finska)
* Šerif (Moldavija) – Torpedo (Gruzija) - TNS (Vels)/Škendija (Makedonija)
* Legija (Poljska)/Kork Siti (Irska) - Zrinjski (BiH)/Trnava (Slovačka)
* Seltik (Škotska)/Alaškert (Jermenija) - Rozenborg (Norveška) – Valur (Island)

- staza liga

*PAOK (Grčka) – Bazel (Švajcarska)
*Ajaks (Holandija) – Šturm (Austrija)

Prve utakmice drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona igraju se 24. i 25. jula, a revanši su na programu 31. jula i 1. avgusta. Žreb za treće kolo održaće se 23. jula.

Izvor: B92/mozzartsport/mondo.rs