HOL: Iz 1 u 2 u Roterdamu, uz dva komična gola!

Den Hag opet napada Ligu Evrope! Čudan meč. . .

Fudbal 17.03.2018 | 09:15
Hag slavi Bjorna Jonsena! Norveški golgeter vratio je Den Hag u trku za plej-ofom čiji pobednik ide u kvalifikacije za Ligu Evrope, pošto je bio dvostruki strelac u pobedi nad Ekscelziorom u Roterdamu rezultatom 2:1 (0:1).

Den Hag je do tri važna boda i prvog trijumfa posle tri kola posta stigao zahvaljujući velikom preokretu, gde je prošao čuveni „kladioničarski san“ - prelaz iz keca u dvojku!

Domaćin je do vođstva stigao pogotkom Milana Masopa u 27. minutu posle odličnog udarca glavom, da bi se u drugom poluvremenu sve okrenulo. Arhitekta ovakvog preokreta bio je upravo Jonsen koji je sa dva komična gola doneo pobedu. U oba udarca, u 52. i 79. minutu Jonsen je imao pomoć protivničke odbrane, koja je loptu usmeravala tako da golman domaćih Teo Cvartud nije mogao da reaguje kako treba.

HOLANDIJA 1 - 20. KOLO