PL: Stouk - sve što je Junajtedu bilo potrebno!

Golčina Valensije, Junajted silan protiv Stouka! Fudbaleri Mančester junajteda bili su ubedljivi na Old Trafordu protiv Stouka u 23. kolu engleske Premijer lige, 3:0.  "Žoze Murinjo, Žoze Murinjo", orilo se "Old trafordom". Dve asistencije Pogbe.  Ume i Junajted da zgazi protivnika! Može li da se probudi šampionska nada? Crveni đavoli sigurni i ubedljivi protiv slabašnog Stouka - 3:0.

Fudbal 16.01.2018 | 11:15
Pol Lambert nije se proslavio protiv Junajteda u svom debiju na klupi gostiju.

Tim Žozea Murinja je vrlo brzo stavio do znanja da Stouk nema šta da traži na Trafordu, a Antonio Valensija je u devetom minutu izveo majstoriju.

U kaznenom prostoru Stouka je povukao loptu ulevo, šutirao i pogodio sam ugao gola za 1:0. Na 2:0 povisio je Marsijal u 38. minutu.

Pogba ga je video na sredini poslao povratnu loptu po zemlji, a Marsijal je precizno tukao iz prve. U strelce se upisao i Lukaku koji nije bio u pravoj formi u poslednje vreme.

Lukaku se posle dodavanja Marsijala u 72. minutu dobro zagradio na desetak metara od gola gostiju, okrenuo se i pogodio po zemlji za 3:0 što je ostalo i konačan rezultat na kraju meča.

Svoje prilike je imao i Stouk, ali je De Hea odlično reagovao u nekoliko navrata, pa Murinjo posle poraza Sitija od Liverpula može da bude koliko toliko zadovoljan jer su "Đavoli" smanjili zaostatak u odnosu na "Građane" na

Gostovanje tima iz zone ispadanje, sa jednom pobedom na strani ove sezone, smenjenim menadžerom i novim koji je zakasnio taman toliko da utakmicu posmatra sa tribina, bilo je sve što je ovog ponedeljka uveče bilo potrebno uzdrmanom Mančester junajtedu.

Fudbaleri Stouka, koje je budući menadžer Pol Lambert gledao iz VIP lože, poslužili su kao potvrda dokaza da je "forma" ekipe Žozea Murinja sa kraja 2017. i početka 2018. godine sada već prošlost.

U meču 23. kola Premijer lige izdvojenom za ponedeljak uveče: Mančester junajted - Stouk siti 3:0 (2:0).

Džoš Timon nije uradio ništa loše kada je u 9. minutu usmeravao Antonija Valensiju na levo, ka sredini šesnaesterca, jer je jako dobro znao da je brzonogom beku Junajteda desna noga "sve i svja" u fudbalu, ali to je ovog puta bio previd - Ekvadorac je robenovskim golom levom nogom na vreme "otvorio" Džeka Batlenda i nagovestio da se upornim radom u fudbalu može sve, pa i nadoknaditi očigledan nedostatak.

Inače, kada se povredio u decembru, Murinjo je rekao da je to bila posledica Valensijinog preteranog zalaganja na treninzima.

Asistencija za ovaj gol pripisana je Polu Pogbi, iako se radilo o solo prodoru Valensije, mada u 38. minutu nije bilo govora o tome ko je zabeležio ključno dodavanje.

Ponovo je Junajted opteretio Timona, s tim da se ovog puta Romelu Lukaku izborio za prostor lošim prijemom koji je nadoknadio građenjem, Belgijanac je u nastavku akcije vratio loptu du Pogbe koji je perifernim vidom primetio da se odbrana Stouka "zalepila" za Huana Matu i Džesa Lingarda tako da je njegov izbor bio Antoni Marsijal.

I bio je to pravi izbor - Francuz kojeg želi Arsen Venger iz prve je zakucao loptu u mrežu iza nemoćnog Batlenda i praktično rešio utakmicu koju je u međuvremenu Đerdan Šaćiri ulepšao pokušajem "makazica" bez ozbiljne opasnosti po dobro postavljenog Davida De Heu.

Nemanja Matić i Pogba u paru rutinski su diktirali tempo meča i nastavili da pokreću igru "na gore" u drugom poluvremenu, tokom kojeg su se ređale prilike pred Batlendom, a kad ga Mata nije savladao iz dva pokušaja, jeste majstor za mečeve sa timovima iz donjeg dela tabele - Lukaku je u 72. minutu postavio konačan rezultat meča 11. pogotkom u sezoni i prvim u Novoj godini.

Semafor:

1:0 - Valensija 9 (Pogba)
2:0 - Marsijal 38 (Pogba)
3:0 - Lukaku 72 (Marsijal)

Belgijanac je do kraja pogodio i stativu, ali će i on i Murinjo biti zadovoljni što se ekipa odvojila od zahuktalog Liverpula.

Murinjo je bio pod pritiskom javnosti zbog tri vezana remija i, naročito, serije rasprava u koju se upleo, ali je trijumfom nad Evertonom od 2:0, uvođenjem Antonija Kontea u bizarnu svađu i ovom pobedom nad Stoukom uspeo da prevaziđe krizu.

Da li će i Lambert, dugogodišnji asistent Karla Anćelotija i jedan od neuspešnijih menadžera Svonsija u Premijer ligi, uspeti da preokrene stvari u svoju korist na "Britaniji"? Videćemo. Trenutno, Stouk je tim sa dve pobede u poslednjih 14 utakmica i četiri poraza u nizu.

Pogba se devetom asistencijom izjednačio na čelu lige sa asovima Sitija, Lirojem Saneom i Kevinom De Brujneom, ali sa znatno manje nastupa zbog povrede koja ga je mučila - 13. Sane je odigrao 21, a De Brujne 23 utakmice.

Da li je ovo Žoze Murinjo tempirao formu za drugi deo sezone? Mančester junajted je odigrao jednu od najkonkretnijih utakmica ove sezone i na izuzetno siguran način savladao Stouk na Old Trafordu, koji ako nastavi ovako neće moći da se zaustavi na nizbrdici zvanoj "put u Čempionšip" - 3:0 (2:0).

Sve od početka do kraja utakmice bilo je zategnuto u igri Mančester junajteda, koji je na krilima razigranog Pogbe i raspucanih Valensije, Marsijala i Lukakua smanjio prednost Mačester Sitija na 12 bodova i probudio nadu onim najoptimističnijim pristalicama Crvenih đavola da je povratak u šampionsku borbu ipak moguć.

A moguć je samo ukoliko bi Murinjov tim ovako igrao do kraja sezone. Lopta je fantastično išla kroz vezni red, odbrana je bila čvrsta i smirena, a napadači uvek tamo gde treba da direktno ugroze gol protivnika, pa spasa za slabašnog protivnika nije bilo.

Golovi Valensije i Marsijala su bili spektakularni, oba puta nakon dodavanja Pogbe, dok je Lukaku dao prvenac u 2018. godini, koji bi mnogo mogao da mu donese na planu samopouzdanja u nastavku sezone.

Ono što sasvim sigurno posebno raduje portugalskog stručnjaka jeste da njegov tim ni četvrtu utakmicu uzastopno, računajući i meč FA kupa protiv Derbija, nije primio pogodak. U ekipi se dobro zna gde ko stoji i na koji način se pokrivaju linije, pa nije blo previše prostora za Čopo Motinga, Krauča, ali ni kasnije za Sobija i Dijufa.

Pred Junajtedom su sada tri vezana gostovanja, Barnliju i Totenhemu u Premijer ligi, odnosno Jeovilu u FA kupu. Ako se pobednički niz nastavi i u tim utakmicama, Crveni đavoli bi zaista mogli da razmišljaju o najvišim ambicijama.