ŠPA: Đirona vodila 2:0, Alaves preokrenuo u 94'!

Fudbaleri Alavesa šokirali su Đironu preokretom u nadoknadi vremena za pobedu od 3:2 u Kataloniji.  Filmski preokret Alavesa, za beg sa dna tabele! Aleksandar Katai odgledao je meč sa klupe.  U Kataloniji kao na Banjici - Alaves prepustio fenjer! Junak je Ibai Gomez. . .

Fudbal 05.12.2017 | 10:00
Izgledalo je da će domaćin lagano trijumfovati nakon dva brza gola sredinom drugog poluvremena za 2:0.

Međutim, Đirona je prerano počela da slavi pobedu, a kaznio ju je Gomes Ibai sa tri gola u poslednjih 18 minuta, trećim za pobedu u 94!

Domaćin je dominaciju na terenu iz prvih sat vremena igre konačno krunisao vođstvom u 59. minutu, golom Kristijana Stuanija posle solo prodora.

Već u 62. Đirona je duplirala prednost i naizgled definitivno rešila meč, a mrežu je zatresao štoper Huanpe, udarcem glavom posle kornera.

Međutim, tada domaćin prestaje da igra, a gosti kreću na sve ili ništa. Ibai vraća nadu Alavesu u 72. minutu, a kada su navijači očekivali da igrači Đirone rutinski privedu meč kraju, Bonjo pravi glupost i donosi penal Baskima.

Ibai je rutinski pogodio sa 11 metara za poravnanje, a onda u četvrtom minutu nadoknade dotukao grogiranog domaćina za važnu pobedu Alavesa.

Alaves je slavio drugi put u poslednja četiri kola, tek treći u sezoni, za mali "skok" sa poslednje na pretposlednju poziciju na tabeli sa devet bodova, tri od sigurne zone.

S druge strane, Đirona je poražena posle pet kola, a propustila je priliku da priđe na samo jedan bod od šeste pozicije i mesta koje vodi u Ligu Evrope.

U sledećem kolu Đirona gostuje Espanjolu u lokalnom derbiju, dok Alaves čeka direktnog konkurenta u borbi za opstanak Las Palmas.

Smena trenera nije donela boljedane Aleksandru Kataiju, on je i ovaj meč presedeo na klupi za rezerve Alavesa.

Za kraj kola Primere - spektakl na stadionu Đirone.

Alaves je na teškom gostovanju pobedio 3:2 i pobegao sa dna tabele, i to velikim preokretom u uzbudljivom finišu.

Đirona je vodila 2:0 golovima Kristijana Stuanija u 59. i Huanpea u 62. minutu, ali je Alaves ipak odneo kući sva tri boda. Trostruki strelac bio je Ibai, koji je golove postizao u 72, 87. iz penala i četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena.

Alaves više nije poslednji, pošto je na 19. mestu španskog prvenstva prestigao Malagu. Đirona je na 12. poziciji.

Juče popodne na Banjici - sinoć u Kataloniji! Đirona je imala 2:0 u 62. minutu utakmice sa fenjerašom Alavesom i nije uspela da upiše pobedu. Štaviše, izgubila je golom Ibaija Gomeza u trećem minutu sudijske nadoknade.

Ibai Gomez, napadač tima sa Mendizoroze, apsolutni je junak trećeg trijumfa Alavesa ove sezone. Taj momak postigao je sva tri pogotka za goste koji su tako priredili jedan od najvećih preokreta ove sezone. Posebno je atraktivan bio treći gol, odnosno prodor Munira El Hadadija, pozajmljenog fudbalera Barselone, koji je s čuvarom na leđima prešao nekoliko metara - prethodno se lepo zagradio - došao do šesnaesterca i onda manirom velikog asa proturio loptu do Ibaija koji je matirao golmana domaćeg sastava, za erupciju oduševljenja malobrojnijih gostujućih navijača.

Đirona je prednost stekla za samo tri minuta, pogocima u 59. i 62. minutu. Lep je bio taj prvi, kada je Urugvajac Stuani "polomio" kičmu defanzivcu Alavesa Aleksisu...

Đirona je doživela prvi poraz posle dugo vremena, dok je Alaves s ovom "trojkom" konačno prepustio fenjer. Sada je on u rukama Malage.