Cvajta: Kil počeo da baca “petarde“, Grojter živnuo!

Novajlija u ligi za sada jedini pokazuje kalibar da se nosi sa Fortunom.

Fudbal 16.10.2017 | 10:45
Holštajn je u strašnoj seriji i Holštajn će, kako stvari, stoje, biti jedini pravi konkurent Fortuni u borbi za prvo mesto u Cvajti! Novajlija iz Kila zabeležio je još jednu pobedu, ovoga puta na strani, potvrdivši epitet najefikasnije ekipe lige - 5:3.

Hajdenhajm se dobro borio, imao je prednost od 1:0 i uspeo da sa igračem manje - isključen Vitel još u 42. minutu - postigne dva pogotka početkom drugog dela, čime je okrenuo na 3:2 - prethodni preokret režirao je najbolji akter ovog susreta, bivši omladinac Dortmunda Marvin Dukaš - ali brojčana prednost bila je presudna u finišu.

Kil je brzo izjednačio na 3:3 preko Drekslera, da bi u poslednjih desetak minuta rezervista Kinsonbi i Dukaš kompletirajući het-trik nokautirsali žilavog domaćina -5:3.

Do veoma važna tri boda došao je Grojter Firt u sudaru sa Aueom (2:1), čime su Detelinari živnuli u borbi za opstanak, dok je Union Berlin dosta lagano slavio na gostovanju Regenzburgu - 2:0.