BL: "Katanaćo" nije prošao na Borusija Parku!

Borusija iz Menhengladbaha je novu sezonu na Borusija Parku otvorila pobedom protiv Kelna 1:0. U prvoj utakmici današnjeg programa na Švarcvald stadionu u Frajburgu nisu viđeni golovi.

Fudbal 21.08.2017 | 11:30
Borusija iz Menhengladbaha novu sezonu započela je trijumfom!

Menhengladbah - Keln 1:0 (0:0)
/Elvedi 49/

Tim Ditera Hekinga je od starta zagospodario terenom i već u sedmom minutu je stvorio prvu ozbiljniju šansu za gol. Na centaršut Torgana Hazarda,  Štindl je se domogao lopte, ali je slab šut po sredini smireno odbranio Timo Horn.

Domaćini su nastavili sa napadima i imali još nekoliko solidnih prilka, prvo opet preko Štindla, a nakon toga i preko Denisa Zakarije i Rafaela.

Gosti su u "katanaćo" stilu stajali duboko u svojoj polovini i svoju prvu priliku su dočekali preko pridošlice iz Majnca Džona Kordobe, koji je u 19. minutu u polukontri "nanizao" dvojicu odbrambenih igrača, ali je odličan udarac odbranio Jan Zomer, uz pomoć štopera Vestergarda.

Ekipa Kelna je loše otvorila drugo poluvreme i u 49. minutu Ibrahima Traore se oslobodio na levom krilu, uputio prizemni centaršut, koji je na drugoj stativi u gol pretvorio Niko Elvedi.

Do kraja utakmice "jarčevi" su krenuli po izjednačujući pogodak i imali su par solidnih prilika koje nisu uspeli da pretvore u gol.

U timu Kelna Miloš Jojić je odigrao svih 90 minuta.

U prvom meču nedeljnog programa Bundeslige fudbaleri Frajburga i Ajntrahta iz Frankfurta odigrali su prvi meč bez golova u novoj sezoni.

Frajburg - Frankfurt 0:0

Gosti iz Frankfurta su u dosta borbenoj utakmici imali više od igre, ali im je nedostajalo mirnoće u završnici. Ekipa Nike Kovača je uputila petnaest udaraca na gol, od kojih samo dva u okvir dok su domaćini imali jedan šut u okvir gola.

U 17. minutu zbog ofsajda je poništen gol gostiju na intervenciju video sudije.

Najbliži golu bio je gostujući napadač Sebastijen Aler koji je u 37. minuti pogodio prečku.

Frajburgu je ovo deseta sezona zaredom u kojoj nisu osetili slast pobede u prvom kolu. U ekipi iz Frankfurta Mijat Gaćinović je igrao do 88. minuta kada ga je zamenio Branimir Hrgota.

Luka Jović i Slobodan Medojević nisu bili u protokolu za ovu utakmicu.

U narednom kolu Frankfurt dočekuje Volfsburg dok Frajburg ide u goste Lajpcigu.