BL: Kelnu ni dva vođstva nisu dovoljna! Ingolštat se spasao!

Jojić - evo je asistencija: Modest dva komada, golman Kelna ga primio kroz ruke! Ingolštat dvaput stizao vođstvo Jarčeva - 2:2.

Fudbal 11.03.2017 | 21:50
Gde ih vidi - tu im da gol! Ili dva. Entoni Modest je prava napast za fudbalere Ingolštata, ponovo im je spakovao dva komada i potvrdio da obožava da igra utakmice protiv ekipe iz Bavarske. Fenomenalni napadač Kelna je, otkako igraju u Bundesligi, strah i trepet za pomenuti tim, opet je protiv njega bio posebno inspirisan, međutim, to je bilo dovoljno samo za bod na koncu subotnjeg programa 24. kola - 2:2.

Štaviše, otkako Jarčevi imaju priliku da se sretnu sa Ingolštatom u najvišem rangu nemačkog fudbala sve pogotke u njihovu korist dao je baš Francuz. Danas je najpre bio precizan sa bele tačke u 15. minutu, da bi u 60. iskoristio sjajno proigravanje Miloša Jojića za drugo vođstvo svog tima.

Jojić je sa pozicije centralnog veziste poslao loptu u prostor, Modest iskoristio brzinske sposobnosti i postigao čak 19. gol u prvenstvu, ali kako su ranije popodne bili precizni i Pjer Emerik Obamejan (22) i Robert Levandovski (21) teško je verovati da najbolji igrač Kelna može do trofeja namenjenog najboljem strelcu.

A i Keln teško da će do Evrope ako nastavi da ne koristi prilike koje mu ukazuju rivali. Ova mu je iskliznula kroz prste između ostalog zbog toga što se lopta posle šuta Romana Bregerija izmigoljila iz ruku golmana Homa i umesto lagane intervencije prošla u mrežu za 2:2.

Miloš Jojić je odigrao veoma dobro 70 minuta, pre nego što ga je zamenio drugi srpski internacionalac u Kelnu, Neven Subotić.