Cvajta: Union Berlin gazi ka Bundesligi!

Čelični iz Berlina trijumfom na Vircburgerom (2:0) zaposeli poziciju broj dva.

Fudbal 03.03.2017 | 21:30
Berlin je na dobrom putu da sledeće sezone ima dva predstavnika u Bundesligi. Sjajna ekipa Uniona nastavila je da niže pobede, a novim trijumfom na svom terenu protiv Vircburgera od 2:0 ekipa Jensa Kelera zabeležila je značajan skok na drugo mesto na tabeli.

Sebastijan Polter, povratnik iz Engleske, koji je stigao u nedavnom prelaznom roku doveo je Čelične u vođstvo u 21. minutu. Iako su domaćini ostali sa igračem manje u finišu prvog dela, učinilo se da će imati puno problema domaćini. Ali, u završnici meča, tačnije u 82. minutu sve je bilo gotovo nakon što je najbolji pojedniacPolter uposlio Krilaha, a Hrvat postigao peti prevenstveni pogodak vredan značajnog trijumfa.

Sjajan meč odigran je u Drezdenu gde je Dinamo do 87. minuta imao prednost koja ga je držala u borbi za treće mesto, ali je rezervista Pržibilko matirao domaćine i doneo vredan bod Crvenim đavolima iz Kajzerslauterna. Bio je ovo sjajan meč pun preokreta, u kojem je na kraju remi možda i najpravedniji ishod.

Šok dana priredila je Fortuna iz Dizeldorfa koja je kao gost pobedila Bohum (2:1), a za veliko iznenađenje pobrinuo se tamnoputi Iljas Bebou pogotkom sa bele tačke u nadoknadi vremena.