Tokio: Karlović dobio Tipsarevića u dva taj-brejka!

Srpski teniser Janko Tipsarević završio je nastup na turniru u Tokiju u osmini finala.

Tenis 06.10.2016 | 11:15
Bolji od njega bio je Ivo Karlović koji je slavio u dva taj-brejka – 7:6(9), 7:6(5).

Janko je odigrao sasvim solidan meč i u oba seta je imao svoje šanse koje ipak nije iskoristio.

U prvom setu nije bilo brejk lopti, a veoma zanimljivo je bilo u 13. gemu. Karlović je poveo sa 6:4, Janko se vratio, ali je na 7:6 i 8:7 propustio dve set lopte i Karlović je poveo sa 1-0 (11:9).

Delovalo je da će visoki hrvatski teniser rutinski privesti meč kraju kada je u trećem gemu napravio brejk, ali je Janko uzvratio i izjednačio je na 3:3.

Srpski teniser je u devetom gemu propustio jednu brejk loptu, potom je u 11. gemu spasao brejk šansu rivala, ali je ponovo poklekao u dodatnom gemu. Uspeo je da vrati mini-brejk i od 5:3 stigne do 5:5, ali je potom izgubio dva poena i poražen je.

Ipak, Janko će od ponedeljka napredovati 16 pozicija na ATP listi i trebalo bi da bude 157. igrač sveta.