IV: Nadal preko Nišikorija do 1/2-finala gdje čeka Đokovića!

Rafael nadal se plasirao se u polufinale Indijan Velsa pošto je u četvrtfinalu savladao Keija Nišikorija iz Japana 6:4, 6:3.

Tenis 18.03.2016 | 22:00

Španac je posle velike borbe u dva seta savladao Keija Nišikorija sa 6:4, 6:3.

Nekada najbolji teniser sveta je uspeo da preokrene zaotatak od 3:1 u prvom setu, te uprkos problemima na servisu savlada Japanca.

Nadal će u polufinalu igrati sa boljim iz duela u kojem se od 22h sastaju prvi reket planete Novak Đoković i Francuz Žo-Vilfred Conga.

Iako je ubacio čak 89% prvih servisa, Nadal nije bio previše dominantan u svojim poenima, Nišikori je lako stizao do prilike, već u prvom gemu je imao dve, ali se Nadal odbranio.

Ipak, u trećem Japanac koristi petu šansu i stiže do brejka koji pretvara u 3:1, ali nakon što je propustio još dve brejk prilike, Nadal uzvraća i iskoristivši jedine šanse u šestom i desetom gemu pravi dva brejka za preokret na 6:4.

To je podiglo samopouzdanje Špancu koji na startu drugog seta pravi brejk za 2:0, Nišikori uspeva da odbrani servis na 3:1, a onda uzvraća rivalu i stiže do servisa za izjednačenje u osmom gemu.

Međutim, opet gubi ritam, Nadal pravi novi brejk i dobija meč sa 6:3.