Šenžen: Radvanjska prejaka za Aleksandru Krunić!

Srpska teniserka Aleksandra Krunić porazom na turniru u Šenženu započela je novu sezonu.

Tenis 05.01.2016 | 16:40

Aleksandra je na istom mestu prošle godine igrala u četvrtfinalu, ali sada nije imala sreće sa žrebom i izgubila je od prve nositeljke Agnješke Radvanjske sa 6:4, 6:3 za 65 minuta igre.

Prvi set bio je tvrd, sve do desetog gema nijedna teniserka nije imala priliku za brejk, a onda je Radvanjska stvorila tri vezane brejk i set lopte. Krunićeva je spasla dve, ali treću nije i Poljakinja je povela u setovima.

U drugom setu ključni je bio šesti gem, u kojem je Radvanjska napravila brejk, da bi u narednom gemu spasla tri brejk lopte i potom došla do trijumfa.

Trenutno peta teniserka sveta u drugom kolu igraće sa Ženg Šuai iz Kine.

Krunićeva je tako zaokružila očajnu prvu nedelju sezone za srpske teniserke – u svojim prvim mečevima ispale su i Ana Ivanović, Jelena Janković i Bojana Jovanovski.