PL: Totenhem razbio Siti, Junajted lider!

Fudbaleri Totenhema pobedili su Mančester siti na Vajt Hart Lejnu sa 4:1, u prvoj utakmici i jednom od derbija 7. kola Premijer lige.

Fudbal 26.09.2015 | 19:20

Ekipa Maurisija Poćetina nanela je Sitiju drugi uzastopni poraz.

Ništa na početku utakmice nije nagoveštavalo debakl 'Građana' u Londonu, iako nije bilo golmana Harta i Vensana Kompanija u sastavu. Gosti su počeli odlično, odmah su pritiskom na sredini terena stekli veliku inicijativu, a posle nekoliko polušansi poveli su u 25. minutu.

Jaja Ture povukao je kontru, vukao je loptu više od 40 metara i uposlio De Brujnea koji je završio akciju postigavši svoj drugi gol od dolaska u Mančester, mada je utisak da je možda bio u nedozvoljenoj poziciji.

U nastavku prvog dela Totenhem je preuzeo kontrolu, pre svega na sredini terena. Kejn je imao nekoliko dobrih prilika, u par navrata bio je i sebičan, ali je domaćin ipak izjednačio u 45. minutu.

Ogromnu grešku napravio je pomoćni sudija kod akcije Totenhema, propustio je da dosudi ofsajd od barem dva metra, a u nastavku akcije Erik Dajer je izuzetno preciznim udarcem sa preko 30 metara pogodio sam ugao Kabaljerovog gola.

Taj gol potpuno je preokrenuo situaciju na terenu, pa je u nastavku Totenhem potpuno nadigrao favorizovanog rivala. Preokret je doneo Tobi Aldervejled u 50. minutu posle kornera i greške golmana Sitija, a 11 minuta kasnije napokon se upisao i Hari Kejn.

Sačekao je odbitak od stative posle maestralnog prekida Eriksena i lagano pogodio nebranjenu mrežu, ali se ispostavilo da je i on bio u ofsajdu. Do kraja meča Pelegrini je izveo povređenog Turea, kapitensku traku preuzeo je Aleksandar Kolarov, a Siti se potpuno raspao.

Tačku na veliku pobedu Totenhema stavio je Erik Lamela 11 minuta pre kraja pošto je driblingom izbacio Demićelisa i Kabaljera.

Srpski fudbaler Dušan Tadić postigao je pogodak u pobedi Sautemptona nad Svonsijem 3:1 u sedmom kolu Premijer lige.

U izuzetno efikasnom kolu Arsenal je posle preokreta bio ubedljiv sa Lesterom u gostima 5:2, a Liverpul je dobio Aston Vilu sa 3:2.

Mančester Junajted je na svom terenu savldao Sanderlend sa 3:0 za prvo mesto na tabeli, a Stouk je u završnici pobedio Bornmut 2:1.

Posle nekoliko iznenađenja u šampionatu Engleske i tri vezane pobede, Vest Hem je na svom terenu uspeo da izvuče bod od Noriča (2:2).

Tadić je do trećeg gola u sezoni stigao u 54. minutu. Pele je poslao loptu koji je primio srpski fudbaler, šutirao je, lopta je pormenila smer,a Fabijanski je bio nemoćan. Prethodno je ekipu Sautemtona u vođstvo doveo Van Dijk u 11. minutu, a konačan rezultat postavio je Mane u 61.

Crveni đavoli iskoristili su poraz gradskog rivala Sitija od Totenhema i preuzeli čelo tabele. Ekipa Luja van Gala je tek u finišu prvog poluvremena slomila otpor gostujuće ekipe i povela u sudijskoj nadoknadi prog dela igre preko Memfisa. Na startu drugopg poluvremena prednost je duplirao Runi, da bi Mata stavio tačku na meč u 90. minutu.

Arsenal se mučio sa Lesterom, ali je uspeo da preokrene trijumfuje sa 4:2. Najzaslužniji za pobedu "tobdžija" bio je trostruki strelac Sančes. Lester je poveo u 13. minutu preko Vardija. Samo pet minuta kasnije Volkot je izjednačio.

U drugom poluvremenu usledio je šou Čileanca koji je preokret Arsenalu doneo u 57. minutu, a zatim se u strelce upisao još u 57. i 81. minutu. Tu nije bio kraj pogocima, Vardi je novim golom smanjio rezultat u 89. minutu, a konačan rezultat postavio je Žiru u sudijskoj nadoknadi.

Liverpul je prekinuo seriju od četiri meča bez pobede. Ekipa brendana Rodžersa povela je već u drugom minutu preko Milnera, Staridž je postigao golove u 59. i 67. minutu, a Aston Vila je ublažila poraz preko Gestedea.