Đoković u polufinalu US Opena sa Čilićem

Najbolji teniser sveta Novak Đoković savladao je u četvrtfinalu Otvorenog prvenstva Amerike Španca Felisijana Lopeza sa 3:1, po setovima 6:1, 3:6, 6:3, 7:6. U borbi za finale turnira naš teniser će igrati protiv branioca titule Marina Čilića.

Svijet 09.09.2015 | 07:42

Kao ni u prethodnih pet međusobnih susreta, Lopez ni u ovom duelu nije imao priliku da oseti slast pobede.

Đoković je samouvereno započeo meč naparavivši dva brejka u prvom setu koji je dobio ubedljivo sa 6:1. U drugom, usledio je pad u igri našeg igrača što je Španac iskoristio i dobio set sa 6:3.

Prvi reket sveta započeo je treći set identično kao i prvi i ranim brejkom došao do prednosti koju je uspeo da sačuva do kraja seta.

Neizvesnost je trajala tokom celog četvrtog seta pošto nijedan teniser nije uspeo da oduzme servis protivnkiku. Lopez je, doduše, imao nekoliko brejk šansi ali na Novakovu sreću nije uspeo da ih iskoristi. Usledio je taj-brejk a naš teniser je još jednom pokazao zašto je najbolji igrač današnjice ubedljivo slavivši 7:2.

Novak će se u polufinalu turnira sastati sa Marinom Čilićem koji je u pet setova eliminisao Žo Vilvreda Tsongu.