Prvi trofej ''Kapetana Kartera'' od povratka!

Engleski igrač snukera Alister Karter osvojio je turnir "Klasik Pola Hantera", pošto je u finalu u nemačkom Firtu pobedio sunarodnika Šona Marfija sa 4:3.

Ostali sportovi 31.08.2015 | 17:00

To je prvi trofej koji se boduje za svetsku rang listu za Kartera otkako se vratio takmičenja posle lečenja od raka pluća.

Pre toga rangirajuću titulu osvojio je 2013. godine, kada je osvojio Masters u Nemačkoj.

Dvostrukom finalisti Svetskog prvenstva je prošlog maja dijagnostikovan rak pluća, a krajem godine je dobio dozvolu za učešće na turnirima.

Karter je brejkom od 95 poena u poslednjem frejmu obezbedio pobedu i svoj prvi trofej na "Klasiku Pola Hantera".

"Pre godinu dana sam samo pokušavao da peživim. Ova pobeda mi mnogo znači i deo je šire slike", rekao je Karter posle meča.

Takmičenje u Firtu dobilo je ime po engleskom snukerašu Polu Hanteru koji je umro od raka 2006. godine, pet dana pre svog 28. rođendana.

’Kapetanu’ je trofej uručio otac Pola Hantera.

Posle osvajanja titule, Karter se popeo na 27. mesto na svetskoj rang listi.