Đoković nastavlja vladavinu i u Majamiju

Novak Đoković je novi/stari vladalac Majamija. Nakon što je odbranio titulu u Indijan Velsu, srpski as je uspeo da odbrani trofej i u Majamiju.

Srbija 06.04.2015 | 07:20

Posle velike borbe i dva sata i 46 minuta igre uspeo je da slomi otpor britanca Endija Marija, sa 2:1 po setovima 7:6 (7:3), 4:6, 6:0.

Velika borba, pregršt prelepih poteza i na kraju Novak po peti put u karijeri osvaja turnir u Majamiju. Našem asu ovo je 22. trofej na turnirima iz Masters serije 1000.

Novak je loše ušao u meč. Mari to koristi i konstantno je pretio na servis našeg asa. Velika borba u prvom setu rezultovala je sa po dva razmenjena brejka. Sva četiri brejka napravljena su kada su serveri imali direktno sunce u oči. Endi je uvek prvi dolazio do brejka a naš as uspevao već u narednom gemu da uzvrati. Potom su teniseri bili sigurni na svoj servis pa je set ušao u taj-brejk.

Novak je odlično krenuo i uz dva mini brejka došao do 4:0. Dvostruka servis greška našeg tenisera za 4:1. Ipak Novak dolazi do tri vezane set lopte - 6:3, koristi prvu na servis Marija i dobija taj brejk sa 7:3.

Neizvesna borba i u drugom setu. Oba tenisera koristila su svaku priliki da napadnu servis protivnika. Nakon uvodnih gemaova u setu propušteno je nekoliko prilika za brejk na obe strane.

Usledio je relativno miran period igre u kome su oba tenisera bila sigurna na svoj servis. Kada se očekivalo da i drugi set ode u taj-brejk, Mari nije mislio tako. Pri vođstvu od 5:4 napao je servis Đokovića i osvojio ga sa nulom i stigao do izjednačenja u setovima, 6:4 u drugom setu.

Treći, odlučujući, set. Odlična igra našeg asa od samog starta. Uz dva brejka uspeva da slomi protivnika i povede sa 4:0. Đoković nastavlja da melje protivnika oduzima mu još jedan servis.

Novak je servirao za meč i novu titulu u Majamiju. Mari je pokušao da zapreti, došao do brejk lopte i prilike da produži meč. Međutim, Đoković to nije dozvolio preokrenuo je rezultat i rešio set i meč u svoju korist, 6:0 u trećem setu.

Srpski as tako je zasluženo slavio 18. put u 26. međusobnom okršaju protiv Britanca.

Turnir na Floridi srpski teniser osvojio je peti put nakon što je prethodno trijumfovao 2007, 2011, 2012. i 2014. godine.

Izvor: Agencije