Kup Njemačke: Konačno pobjede Borusije i Verdera!

Fudbaleri Verdera ne znaju za pobedu u Bundesligi, ali su prošli u treće kolo nemačkog Kupa savladavši Kemnicer u gostima sa 0:2, istim rezultatom Hanover je poražen od Alena, dok je Borusija Dortmund sa 3:0 srušila Sent Pauli u gostima.

Fudbal 29.10.2014 | 11:40

"Milioneri" Jirgen Klopa kao da su neka druga ekipa kada izađu iz Bundeslige, jer u nemačkom prvenstvu nisu pobedili na poslednjih šest utakmica, još od 13. septembra, ali im dobro ide u Ligi šampiona i nacionalnom Kupu.

Sa Nevenom Subotićem kao komandantom odbrane bez mnogo problema su sačuvali mrežu, a Sent Paulijevu pogodili tri muta. Ćiro Imobile je u 33. minutu doveo Borusiju u vođstvo, a prednost je udvostručio Marko Rojs u samom finišu prvog poluvremena.

Tačku na trijumf tima iz Dortmunda stavio je preporođeni Šinđi Kagava četiri minuta pre kraja.

Subotić je odigrao celu utakmicu za Borusiju, dok je Miloš Jojić ušao sa klupe u 78. minutu umesto Mhitarjana.

Nešto slično kao sa Borusijom dešava se sa Verderom, koji je u subotu otpustio trenera Robina Duta, jer se nalazi na dnu tabele nemačkog prvenstva sa svega četiri boda iz devet kola, a promena na klupi prijala je ekipi iz Bremena, pa je slavila u Kupu.

Za plasman u narednu rundu pobrinuli su se Bartles golom u 31. i Di Santo u 49. minutu, pa je dosadašnji trener mlade ekipe Viktor Skripnik slavio na debiju.

Drugi bundesligaš Hanover nije imao razloga za slavlje, jer je završio učešće u Kupu porazom od Alena u gostima sa 2:0, dok je Ofenbah eliminisao Karlsrue sa 1:0, kao i Arminija Bilefeld Hertu boljim izvođenjem penala.