PL BiH, odbojka: Vode Kula i Jeidnstvo

Odbojkašice Gacka slavile su u sprskom derbiju 2. kola Premijer lige BiH. Gačanke su savladale Radnik 3:1 (25:14, 22:25, 25:11, 25:20) i tako zadržale stroprocentan učinak na početku sezone. Nekadašnji šampioni Jugoslavije, Republike Srpske i BiH, odbojkaši Modriča Optime, poraženi su u drugom kolu Premijer lige BiH 1:3 na domaćem terenu od Ilijaša, čime su pali na posljednje mjesto na tabeli.

Ostali sportovi 12.10.2014 | 15:55

Maksimalan učinak nakon dva kola imaju i odbojkašice Bimal-Jedinstva, koje nisu imale većih problema na gostovanju u Modriči – 0:3 (12:25, 24:26, 20:25).

I na trećem meču igrala su dva tima iz Republike Srpske. U dvorani u Višegradu, odbojkašice banjalučkog BL Volleya stigle su do sva tri boda pobjedom protiv domaće ekipe HE na Drini. Bilo je 0:3, po setovima 7:25, 22:25,12:25.

10 Modriča 2 0 0 2 0 6 -6 0

Poprilično lako, novajlija u ligi stigao je do bodova u Modriči. Tim Ilijaša prva dva seta riješio je u svoji korist identičnim rezultatom 25:24, da bi se u trećem setu Modričani probudili i slavili 25:20. Ipak, to je bilo sve od domaćih igrača, čija igra se u potpunosti raspala u četvrtoj dionici meča, koju su gosti dobili 25:10.

Aktuelni šampion Mladost bila je veoma ubjedljiva protiv Gacka, slaveći maksimalnim rezultatom 3:0, dozvolivši gostima da osvoje svega 43 poena. Po setovima je bilo 25:16, 25:14, 25:13.

Srpski debi pripao je Radniku, koji je sa 3:0 (25:19, 25:22, 25:18) savladao povratnika u ligu, banjalučki Borac m:tel.

Jedinstvo je trijumfalno prošlo kroz Kalesiju. U duelu sa Bosnom, Brčaci su slavili 3:1, iako su domaći igrači vodili 1:0 u setovima, 28:26,25:27,18:25,21:25.

11.10.2014 19:00 Modriča Optima 1 3 Ilijaš
11.10.2014 15:00 Radnik 3 0 Borac m:tel
11.10.2014 18:00 Kakanj 78 3 0 Domaljevac
10.10.2014 19:00 Mladost 3 0 Gacko
11.10.2014 18:00 Bosna 1 3 Jedinstvo