Čelsi jedva protiv Olimpije!

Kakav debi za Čelsijeve novajlije Dijega Kostu i Kurta Zumu! Plavci su odigrali prijateljski meč protiv Olimpije iz Ljubljane na Stožicama i slavili sa 2:1, a doskorašnji golgeter Atletika i štoper Sent Etjena postigli su po gol.

Fudbal 27.07.2014 | 20:25

Murinjo je na teren izveo kombinovan, ali prilično moćan sastav koji su u formaciji 4-2-3-1 činili: Delač; Azpilikueta, Kejhil, Zuma, Luis; Matić, Fabregas; Salah, Boga, Braun i Kosta.

Domaćin je poveo pogotkom Kapuna u 40. minutu, što je bio i rezultat prvog dela utakmice. U nastavku, Murinjo je izmešao karte, šansu je između ostalih dobio i Branislav Ivanović i od tog momenta Plavci kao da su dodali gas. Za manje od deset minuta Englezi su potpuno preokrenuli.

Prvo je Dijego Kosta u 56. poravnao na 1:1, da bi nešto kasnije Zuma pogodio i postavio konačnih 2:1.