1. kolo belgijske lige

Vesterlo trijumfom započeo povratničku sezonu u prvenstvu Belgije, Gent i Serkl Briž odigrali dosadnu utakmicu bez golova.

Fudbal 27.07.2014 | 15:25

Juče su odigrane četiri utakmice belgijskog šampionata - dve pobede domaćina, jedna gostiju i jedan remi je bilans 26. jula u Belgiji.

Najvećih uspeh je zabeležio Vesterlo, koji je u prvom meču povratničke sezone savladao Lokeren sa 1:0 (1:0), golom Anisa u 13. minutu.

Lirs je kod kuće savladao nervozni Ostende koji je u prvih 18 minuta zaradio tri žuta kartona. Nervoza je bila još evidentnija kada je Keita u 20. i 22. minutu zatresao mrežu gostiju, a to su i bili jedini golovi na meču te je konačni rezultat bio 2:0 (2:0).

Jedini meč bez golova odigrali su Gent i Serkl Briž, domaćini su imali više prilika, ali nijedna nije urodila plodom.

U prvoj utakmici dana Klub Briž je savladao Beveren sa 2:0 (0:0) golovima Kastilja i Duarte.