Hamburg: Majer zaustavio Lajovića u 1/4

Srpski teniser Dušan Lajović završio je takmičenje na ATP turniru serije 500 u Hamburgu u četvrtfinalu.

Tenis 18.07.2014 | 16:45

Bolji od njega bio je Argentinac Leonardo Majer sa 2:0, po setovima 6:1, 7:5.

Lajović je slabo počeo duel, lako je izgubio prvi set, a tek u drugom je pokazao formu u kojoj igra ove sezone. Ipak, nije imao rešenje za servis Argentinca, pa je poražen u dva seta.

Naredni rival Majeru biće bolji iz duela Lukaš Rosol – Filip Kolšrajber.

Majer je rutinski dobio gem na svoj servis, a Lajović je u svom prvom gemu bio rezervisan i Argentinac je došao do dve vezane brejk lopte. Prvu je Dušan spasao, ali je na drugoj poslao bekhend u mrežu – 2:0.

Srpski teniser bio je potpuno van udarca, u prvih pet gemova uzeo je ukupno pet poena i gubio je sa 5:0. Majer je rutinski priveo set kraju, ali Lajović je početkom drugog seta stabilizovao svoju igru i poveo je sa 2:1.

U sledećem gemu Dušan je prvi put došao do 30:30 na servis protivnika, ali ne i do brejk šanse. Bio je Lajović bolji u drugom setu, ali nikako nije mogao do brejk prilike, pa je na kraju kažnjen zbog toga.

Majer je ključan brejk napravio u 11. gemu, Lajović je imao prvu brejk šansu u narednom, ali nije je iskoristio i izgubio je.