Hale: U finalu Falja - Federer

Švajcarski teniser Rodžer Federer plasirao se u finale turnira u Haleu pobedom nad Japancem Keijem Nišikorijem.

Tenis 14.06.2014 | 17:26

Federer, koji je u tom nemačkom gradu postavljen za drugog nosioca, protiv Nišikorija je slavio sa 6:3, 7:6 (7:4).

U finalu, Federer će se boriti sa Kolumbijcem Alehandrom Faljom, koji je eliminisao domaćeg tenisera Filipa Kolšrajbera sa 5:7, 7:6 (7:5), 6:4.

U duelu Federera i Nišikorija odlučile su nijanse, a one su ovoga puta bile na strani Švajcarca. U oba seta viđena je po jedna brejk lopta na obe strane, a samo jedna nije iskorišćena, i to ona koju je Nišikori imao u prvom setu.

Jedan brejk odlučio je prvi set, koji je Federer dobio sa 6:3, da bi u nastavku bila vođena izjednačena borba. Na kraju, odluka je pala u taj-brejku, u kojem je Švajcarac nanizao tri poena posle rezultata 4:4 i zasluženo slavio.

Turnir u Haleu igra se za nagradni fond od 711.010 evra.