Raonić sledeći rival Đokovića

Kanađanin Miloš Raonić plasirao se u četvrtfinale Rolan Garosa, pošto je maksimalnim rezultatom savladao Španca Marsela Granoreljsa.

Tenis 02.06.2014 | 10:21

Visoki momak poreklom iz Podgorice slavio je sa tri puta po 6:3, a rival u borbi za polufinale biće mu Novak Đoković.

Raonić je dobro otvorio susret, prvi brejk je napravio već prvi prvom servisu protivnika i rutinski priveo set kraju. Nastavio je u istom ritmu, da bi u petom gemu drugog seta ponovo oduzeo servis Špancu, a zatim novim brejkom potvrdio vođstvo u setovima od 2:0.

Ni u trećem setu se ništa nije značajno promenilo, Raonić je sigurno servirao, kontrolisao ritam poena i potpuno zasluženo porazio Španca.

Najbolji reket Srbije je lakše nego što se očekivalo izašao na kraj sa Žo-Vilfridom Congom, kome je prepustio samo šest gemova. Iznenađenje dana napravio je Ernest Gulbis, eliminacijom Rodžera Federera, dok je Tomaš Berdih bio siguran protiv Džona Iznera.