Poraz Celsija od Snaderlenda

Fudbaleri Sanderlenda pobedili su Čelsi u Londonu sa 2:1, u 35. kolu Premijer lige i tako dodatno približili Liverpul tituli.

Fudbal 25.04.2012 | 09:38

Gosti su do pobede došli iz nepostojećeg penala koji je u 82. minutu dosudio Majk Din nakon duela Aspilikuete i Altidora.

Amerikanac je čak zgazio Španca, a nesigurni Din je na asistenciju pomoćnika pokazao na belu tačku. Siguran izvođač bio je Fabio Borini.

Prethodno je Čelsi poveo golom Samjuela Etoa u 12. minutu, a samo šest minuta kasnije izjednačio je Konor Vikam koji je prethodno odaljio i Mančester siti od titule postigavši oba gola u remiju 2:2 pre tri dana.

Čelsi sada ima 35 odigranih utakmica i 75 bodova, dva manje i utakmicu više od Liverpula koji u nedelju gostuje Noriču. Sa druge strane, poslednjeplasirani Sanderlend sada ima 29 bodova, jedan manje od Fulama i Kardifa.

Zanimljivo je da je ovo prvi poraz Žozea Murinja u duelima Premijer lige na Stamford Bridžu u 78. utakmici. Srpski reprezentativci Nemanja Matić i Branislav Ivanović odigrali su ceo meč za domaći tim.