Čelzi i Real u polufinalu LŠ

Fudbaleri Čelsija plasirali su se u polufinale Lige šampiona, pošto su u Londonu pobedili Pari Sen Žermen sa 2:0 i tako uspeli da nadoknade dva gola zaostatka iz Pariza.

Republika Srpska 09.04.2014 | 10:22
Fudbaleri Čelsija plasirali su se u polufinale Lige šampiona, pošto su u Londonu pobedili Pari Sen Žermen sa 2:0 i tako uspeli da nadoknade dva gola zaostatka iz Pariza.  Čelsi je u prvoj utakmici u Parizu poražen sa 3:1, pa su tako zbog gola u gostima izborili učešće u polufinalu. Strelci za londonski klub bili su Andre Šurle u 32. minutu i Demba Ba u 88. Do prvog gola na meču "plavci" su došli posle auta sa desne strane, koji je izveo srpski reprezentativac Branislav Ivanović. On je šesnaestercu pronašao Davida Luisa, a on je glavom spustio loptu Šurleu, koji je iz prve šutirao i savladao golmana PSŽ-a. Konačan rezultat postavio je Ba u samoj završnici utakmice. Senegalac je posle greške u odbrani PSŽ iskoristio odbijenu loptu i sam izašao ispred Salvatorea Sirigua, pa nije imao težak zadatak da ga savlada. PSŽ je posle drugog primljenog gola krenuo u potpunu ofanzivu, ali izabranici Lorana Blana nisu došli do izgledne šanse, pošto su se napadi uglavnom završavali na oko 20 metara od gola Petera Čeha. Fudbaleri Real Madrida izborili su plasman u polufinale Lige šampiona, iako su u gostima poraženi sa 0:2 od Borusije Dortmund. Real je prošle nedelje u Madridu pobedio sa 3:0, pa je tako ukupnim rezultatom 3:2 izborio učešće u polufinalu najprestižnijeg evropskog takmičenja. Strelac za Borusiju bio je Marko Rojs u 24. i 37. minutu. Rojs je prvi gol postigao posle greške Pepea, koji je glavom sa 35 metara pokušao da vrati loptu Ikeru Kasiljasu, ali je brzonogi Nemac presekao dodavanje i doneo prednost svojoj ekipi. Veliku radost i nadu navijačima "milionera" da mogu da stignu do izjednačenja u ukupnom rezultatu doneo je Rojs svojim drugim golom u prvom poluvremenu. Borusija je drugi gol postigla posle akcije, koju je Rojs kreirao solo prodorom od sredine terena, a potom je levo iskosa u šesnaestercu uposlio Roberta Levandovkog, koji je šutirao i pogodio stativu, da bi se lopta potom odbila do Rojsa, a on iz prve šutirao i povisio na 2:0. Početkom drugog poluvremena Real je imao tri dobre šanse, ali je na golu Borusije odličan bio Roman Vajdenfeler. Sredinom drugog poluvremena, "milioneri" su imali dve dobre šanse. Prvu nije iskoristio Henrik Mkitarijan, pošto je pogodio stativu sa oko pet metara levo iskosa, a već u narednom napadu Kevin Groskrojc je šutirao sa oko 15 metara, ali je šut u levi donji ugao odbranio Kasiljas.