Neriješeno u Ligi šampiona

Fudbaleri Mančester junajteda i Bajerna iz Minhena odigrali su nerešeno 1:1 u prvoj utakmici četvrtfinala Lige šampiona.

Republika Srpska 02.04.2014 | 08:44
Fudbaleri Mančester junajteda i Bajerna iz Minhena odigrali su nerešeno 1:1 u prvoj utakmici četvrtfinala Lige šampiona.  Gol za Junajted postigao je srpski internacionalc Nemanja Vidić u 58. minutu, dok je strelac za Bavarce bio Bastijan Švanštajger u 67. Junajted je do gola došao posle kornera s leve strane, koji je izveo Vejn Runi. Engleski reprezentativac u šesnaestercu je pronašao Vidića, a on je sa oko sedam metara glavom savladao Manuela Nojera. Bajern je izjednačio posle centaršuta Rafinje, koji je u kaznenom prostoru pronašao Marija Mandžukića. Ovaj je loptu spustio Švajnštajgeru, koji je postigao gol šutiravši sa oko 10 metara. Bajern je utakmicu završio sa desetoricom igrača, pošto je upravo Švajnštajger u 90. minutu dobio drugi žuti karton. Mančester je do prednosti mogao da dođe i u 39. minutu, kada je Deni Velbek izašao sam ispred golmana Nojera i pokušao da ga lobuje, ali je nemački reprezentativac odlično intervenisao. U drugom poluvremenu Bajern je imao izglednije šanse da postigne gol, ali je na golu Mančestera odlično reagovao David de Hea. Južnije, Barselona i Atletiko Madrid odigrali su nerešeno 1:1 u prvoj utakmici četvrtine finala Lige šampiona. U španskom derbiju Lige šampiona prvi do prednosti došao je Atletiko Madrid u 56. minutu, strelac je bio Dijego, dok je konačan rezultat postavio Nejmar u 71. Prednost "jorgandžijama" doneo je Dijego, koji je u igru ušao u 30. minutu umesto Dijega Košte, sjajnim šutem sa više od 25 metara. Izjednačujući gol postigao je Nejmar, posle odličnog dodavanja Inijeste u prostor. Ekipa Barselone imala je znatno veći posed lopte, čak 66 odsto, a i 17 šuteva u odnosnu na šest Altetika, ali Katalonci nisu dolazili do izglednijih šansi. S druge strane, David Vilja je imao dve dobre šanse u prvom poluvremenu, međutim, iskusni napadač je oba puta šutirao malo pored gola. Fudbaler Barselone Lionel Mesi odigrao je 500. meč u karijeri za Katalonce. Revanš utakmica četvrtfinala igraće se 9. aprila u Madridu.