Crvena zvezda u polufinalu Evrokupa

Košarkaši Crvene zvezde plasirali su se u polufinale Evrokupa pošto su sinoć u Beogradu, u revanš utakmici četvrtfinala, savladali ekipu ukrajinskog Budiveljnika sa 79:70 posle produžetka (11:15, 18:16, 10:11, 24:18 - 16:10).

Republika Srpska 27.03.2014 | 07:26
Košarkaši Crvene zvezde plasirali su se u polufinale Evrokupa pošto su sinoć u Beogradu, u revanš utakmici četvrtfinala, savladali ekipu ukrajinskog Budiveljnika sa 79:70 posle produžetka (11:15, 18:16, 10:11, 24:18 - 16:10). Crveno-beli su nadoknadili tri poena minusa iz prvog meča (82:79) i u polufinalu se sastaju sa ekipom Uniksa, koji je u četvrtfinalnom dvomeču bio bolji od TED Ankare. Utakmica je odigrana Beogradskoj Kombank areni pred rekordnih 24.232 gledaoca, a sudili su Dani Hierezuelo (Španija), Karmelo Paterniko (Italija) i Oskar Perea (Španija). Plasman u polufinale Evrokupa košarkaši Zvezde obezbedili su posle velike borbe u dodatnih pet minuta, kada je Amerkanac Čarls Dženkins sa 11 vezanih poena konačno uspeo da slomi otpor Budiveljnika i donese crveno-belima nedostižnu prednost (74:62). Zvezda je ceo meč bila u zaostatku i jurila prednost gostiju, koja je sredinom druge četvrtine iznosila 10 poena (29:19). Izabranici Dejana Radonjića odigrali su loše i nervozno, što je bila posledica važnosti meča. Ipak, domaći košarkaški nisu se predavali čak i kada je delovalo da je plasman u polufinale nemoguća misija. Slavili su na krilima fantastične podrške navijača, koji su posetom oborili rekord svih takmičenja u Evroligi ili Evrokupu. Mora se priznati da su crveno-beli imali i sreće, posebno u finišu regularnog dela utakmice, kada je protivnik bio nadomak prolaska dalje. Slabom izdanju Zvezde doprinela je loša igra Raška Katića, koji je u potpunosti izgubio duel sa Darijušom Lavrinovičem. Zvezdin centar prve poene, i to sa linije slobodnih bacanja, postigao je tek u 32. minutu uz šut iz igre 7-0. Protivnik crveno-belih u polufinalu biće Uniks iz Kazanja, koji je više nego ubedljivo eliminisao Ankaru. Prvi meč igra se 1. aprila u Beogradu, a revanš je osam dana kasnije u Rusiji.