LŠ u velikom stilu

Fudbaleri Barselone pobedili su Mančester siti na stadionu Etihad sa 2:0, dok je Pari Sen Žermen trijumfovao u Leverkuzenu sa 4:0 protiv Bajera u prvim utakmicama osmine finala Lige šampiona.

Republika Srpska 19.02.2014 | 07:30
Fudbaleri Barselone pobedili su Mančester siti na stadionu Etihad sa 2:0, dok je Pari Sen Žermen trijumfovao u Leverkuzenu sa 4:0 protiv Bajera u prvim utakmicama osmine finala Lige šampiona. Barseloni su pobedu protiv "građana" doneli Lionel Mesi u 54. minutu i Dani Alveš u 90. Mančester će tako pred revanš u Barseloni imati težak, možda i nemoguć zadatak da izbori plasman u četvrtinu finala. Meč na stadionu Etihad obeležio je direktan crveni karton Martina Demikelisa u 53. minutu, kada je na ivici šesnaesterca srušio Mesija, a glavni arbitar procenio da je faul bio unutar kaznenog prostora. Srpski fudbaler Aleksandar Kolarov nastupao je do 57. minuta za Siti, a potom je zamenjen. Odigrao je solidno u fazi napada, ali nešto slabije u fazi defanzive. PSŽ je u gostima protiv Bajera odradio veći deo posla u ovom okršaju, te se tako nalazi na korak od plasmana u četvrtinu finala. Parižani su poveli već u trećem minut golom Bleza Matuidija, da bi Zlatan Ibrahimović u završnici prvog dela meča postigao još dva gola. Ibrahimović se prvi put u listu strelaca upisao u 39. minutu iz jedanaesterca, da bi samo tri minuta kasnije odličnim udarcem sa oko 18 metara još jednom povećao prednost PSŽ-a. Konačan rezultat postavio je Joan Kabaje u 88. minutu. I na meču u Leverkuzenu viđeno je isključenje u domaćoj ekipi, a posle dva žuta kartona isključen je Emir Spahić u 59. minutu. Revanš mečevi osmine finala Lige šampiona igraće se 12. marta u Barseloni, odnosno Parizu. Ostali dueli osmine finala igraće se sutra i naredne nedelje.