Zvezda osvojila Superkup Evrope

Vaterpolisti Crvene zvezde osvojili su Superkup Evrope, pošto su u meču u Bečeju pobedili Radnički sa 9:8 (2:3, 4:2, 1:1, 2:2).

Republika Srpska 30.11.2013 | 20:15
Vaterpolisti Crvene zvezde osvojili su Superkup Evrope, pošto su u meču u Bečeju pobedili Radnički sa 9:8 (2:3, 4:2, 1:1, 2:2). Crveno-beli su se tako revanširali Kragujevčanima za nedavni poraz u šampionatu, a najefikasniji su bili Prlainović i Rađen sa po dva gola. Za Radnički je Gak dao dva gola. Tim iz Kragujevca bio je bolji na startu, ali je Zvezda u drugoj četvrtini preuzela vođstvo i nijednom ga nije ispustila. Radnički je bolje počeo meč, pošto su Burić i Gak Kragujevčanima doneli vođsto 2:0. Međutim, Zvezda se tada razigrala, uspela je da izjednači preko Prlainovića i Rađena, ali je Basara ipak doneo prednost Radničkom. Zvezda je zaigrala mnogo bolje i posle golova Ranđelovića, Viktora Rašovića i Mana povela je sa 5:3, a na poluvremenu su crveno-beli vodili sa 6:5 nakon što je Zloković pogodio gol i smanjio zaostatak svog tima. U trećoj deonici igralo se tvrđe, viđen je po jedan gol na ove strane (Vapenski, pa Filipović), a Zvezda je pred poslednji period vodila sa 7:6. Crveno-beli su poveli sa 9:7 golom Rađena, Filipović je smanjio, a potom je propustio šansu da izjednači i učini meč još neizvesnijim. Zvezda je do kraja odolela, Šefik je u poslednjem napadu odbranio udarac Gaka, pa trofej ide u Beograd.