Francuzi novi prvaci Evrope

Košarkaška reprezentacija Francuske osvojila je titulu prvaka Evrope pošto je sinoć u finalnoj utakmici u Ljubljani savladala selekciju Litvanije sa 80:66 (19:22, 31:12, 18:16, 12:16).

Republika Srpska 23.09.2013 | 09:43
Košarkaška reprezentacija Francuske osvojila je titulu prvaka Evrope pošto je sinoć u finalnoj utakmici u Ljubljani savladala selekciju Litvanije sa 80:66 (19:22, 31:12, 18:16, 12:16). Za najkorisnijeg igrača turnira proglašen je Toni Parker, dok se u prvoj petorci, pored košarkaša San Antonija, nalaze i Goran Dragić (Slovenija), Bojan Bogdanović (Hrvatska), Linasa Kleiza (Litvanija) i Mark Gasol (Španija). Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Nikolas Batum sa 17 poena, 15 je postigao Boris Dijao, a 12 Parker. Raspoloženi za igru kod Litvanca bili su Kleiza sa 20 poena, od čega 16 u prvom poluvremenu i Mantas Kalnietis, koji je meč završio sa 19 poena. Ovo je Francuzima prva titula prvaka Evrope, a pre dve godine u Litvaniji izgubili su u finalu od Španije (98:85). Bronzanu medalju osvojila je upravo Španija, koja je ranije danas u utakmici za treće mesto pobedila Hrvatsku sa 92:66 (23:18, 24:18, 16:12, 29:18).