Đoković kao na treningu

Najbolji teniser sveta Novak Đoković pobedom je započeo odbranu titule na Rodžers kupu u Montrealu.

Republika Srpska 07.08.2013 | 07:45
Najbolji teniser sveta Novak Đoković pobedom je započeo odbranu titule na Rodžers kupu u Montrealu. Novak je deklasirao Nemca Florijana Majera 6:2, 6:1 za samo 55 minuta igre. U trećem kolu sa boljim iz duela Denisa Istomina i Filipa Peliva. Prvi reket sveta na spektakularan način započeo je odbranu titule na Rodžers kupu u Montrealu. Novak Đoković je u drugom kolu rutinski saladao Nemca Florijana Majera 6:2, 6:1. Đokoviću je bilo potrebno samo 55 minuta da privede meč kraju. Nemac je zahvaljujući Novakovim greškama došao do brejk lopte već na startu meča. Ipak, naš teniser je fantastičnim servisom uspeo da osvoji startni gem, zatim i da oduzme protivniku servis. Pokušao je da Majer da zapreti i trećem gemu ali je Đokovića u bitnim momentima odlučno služio servis. Do kraja prvog seta Novak je napravio još jedan brejk za pobedu od 6:2 u prvom setu. Đoković je silovito započeo i drugi set i ekspresno stigao do velikih 3:0. Demoralisanom protivniku nije ostalo mnogo želje za igrom pa je naš teniser za svega 27 minuta dobio i drugi set sa 6:1 došavši tako do svoje 40. ovosezonske pobede. Naredni protinik našeg tenisera biće bolji iz duela Uzbekistanca Denisa Istomina i Kanađanina Filipa Peliva koji je na turnir došao uz "vajld-kard". Majer zauzima 50. mesto na ATP listi, a sva četiri dosadašnja međusobna okršaja pripala su srpskom teniseru, poslednji na ovogodišnjem Vimbldonu. Đoković na turniru brani titulu i 1.000 ATP bodova na turniru kojeg je osvajao tri puta (2007, 2011, 2012), a kao prvi nosilac bio je slobodan u prvom kolu. Masters turnir Rodžers kup igra se za ukupan nagradni fond od 2,88 miliona dolara.