Ðoković pobijedio, ali se namučio protiv Rejnoldsa

Najbolji teniser svijeta Novak Ðoković plasirao se u šesnaestinu finala gren slem turnira u Vimbldonu pošto je večeras u 2.

Republika Srpska 27.06.2013 | 22:43
Najbolji teniser svijeta Novak Ðoković plasirao se u šesnaestinu finala gren slem turnira u Vimbldonu pošto je večeras u 2. kolu savladao Amerikanca Bobija Rejnoldsa sa 3:0 u setovima - 7:6 (7:2), 6:3, 6:1.Ðoković je očekivano prebrodio drugu prepreku u Vimbldonu, ali se namučio protiv 156. tenisera sa ATP liste. To se posebno odnosi na prvi set u kojem je borbeni Amerikanac prikazao veoma dobru igru i zadao mnogo problema favorizovanom protivniku. Srpski teniser igrao je opušteno, bez previše naprezanja, Rejnolds se trudio i "koprcao" u nastojanju da najavi novo iznenađenje na ovogodišnjem turniru, ali je ipak bilo samo pitanje vremena kada će Novak da "ubaci u drugu brzinu" i poljulja samopouzdanje 30. godišnjeg američkog veterana. To se dogodilo u devetom gemu drugog seta, kada je Srbin brejkom poveo sa 6:3 i potom polako nametnuo odgovarajući ritam na putu ka očekivanoj pobjedi. Ogromna razlika u kvalitetu bila je evidentna, pa je Ðoković dominirao u trećem setu i gotovo sa pola snage rutinski okončao borbu u prvom međusobnom okršaju sa Rejnoldsom. Prvi reket svijeta u šesnaestini finala čeka pobjednika susreta između Francuza Žeremija Šardija i malo poznatog Nemca Jana-Lenarda Štrufa, koji je danas prekinut zbog kiše pri rezultatu 1:1 u setovima i 1:2 u trećem setu.