FRA: Marselj proradio, Radonjić pogodio prečku!

Nije imao sreće srpski fudbaler da postigne gol protiv Strazbura - 2:0.

Fudbal 20.10.2019 | 23:12
Konačno je proradio Marselj! Posle četiri utakmice bez pobede danas je bio dan za pobedu. Na Velodromu je gostovao Strazbur, a domaći tim je slavio rezultatom 2:0 (1:0). Možda je mogao da bude i ubedljiviji, imali su i gosti svoje šanse, a na kraju je ovo verovatno i najrealniji rezultat.

Prvi gol dao je Kamara u 3. minutu kada se najbolje snašao u protivničkom šesnaestercu posle jednog prekida, a drugi je bio delo Kevina Strotmana i to sa bele tačke u nadoknadi vremena u 93. minutu utakmice.

Nemanja Radonjić nije postigao gol na ovom meču, ali jeste pogodio prečku u 55. minutu i to je bila najbolja šansa za srpskog igrača. A šansi je bilo sa obe strane...

Adrijan Tomason je u prvom poluvremenu primio tačan pas na ivici šesnaesterca i odmah pucao snažno u desnu stranu gola. Međutim, golman Strazbura je bio spreman i fantastično obranio. Nedugo zatim je Duje Ćaleta-Car pogodio stativu. Nije imao sreće u toj situaciji, a mogao je da se upiše u listu strelaca.

Radonjić je bio starter na ovoj utakmici, a najbolju šansu imao u pomenutom 55. minutu kada je posle centaršuta sa desne strane odlično šutirao, ali nije imao ni on imao sreće jer je lopta pogodila prečku njegovog udarca unutrašnjim delom stopala.

Imao je srpski reprezentativac nekoliko dobrih napada, vukao je loptu po levoj strani, međutim nije uspeo da upiše ni gol ni asistenciju na ovom duelu. Igru je napustio deset minuta posle pogođene prečke, a umesto njega je ušao Kaui.

Mogao je i Dario Benedeto da pogodi u 61. minutu kada je ostao sam posle centaršuta, ali je šutirao pored leve stative pa je i dalje ostalo 1:0 na semaforu. Na kraju se ispostavilo to kao konačan rezultat.

Tri boda za Marselj posle četiri utakmice posta. Sada tim sa Velodroma ima 16 bodova na kontu i deli četvrtu poziciju sa Anžeom.

LIGA 1 - 10. kolo