BL: Keln pobijedio poslije mjesec i po dana!

Jarčevi ubedljivi protiv davljenika - 3:0!

Fudbal 20.10.2019 | 19:39
Punih mesec i po, tačnije 50 dana, čekali su navijači Kelna na bundesligaško slavlje i konačno su ga zabeležili. Nije im bilo teško, protiv nejakog Paderborna od 3:0 koji nastavlja da ističe kandidaturu za ekspresan povratak u Cvajtu bednim igrama na startu prvenstva.

Ni danas fudbaleri Štefana Baumgarta nisu pokazali da zaslužuju da igraju u eliti. Jarčevi su dominirali, bili nadomoćniji i ubedljivi, a čim je Simon Terode u osmom minutu načeo mrežu gostiju bilo je jasno da će ovo biti rutinski posao. Još jednu sjajnu akciju Kingslija Šindlera krunisao je Luis Šaub u 59. minutu, a tačku na vredan trijumf domaćina stavio je defanzivac Bornau glavom posle kornera Marsela Risea.

Time će laknuti malo i treneru domaćih Ahimu Bejerlorceru koji je pre nekoliko nedelja bio pred otkazom. Bod u Gelzenkirhenu u prošlom kolu i pobeda danas protiv "fenjeraša" održaće ga na klupi barem još neko vreme.