Cvajta: Štutgart u krizi, novi poraz!

Bodove sa Mercedes Benc arene odneo Holštajn Kil!

Fudbal 20.10.2019 | 18:51
Štutgart je u krizi. Reprezentativna pauza očito nije poslužila treneru Švaba Timu Valteru da konsoliduje svoje momke, pa je jedan od glavnih favorita za direktan plasman u Bundesligu (odnosno povratak u elitu), posle poraza od Vehena bodove prepustio i Holštajnu iz Kila - 0:1.

Slaba je uteha za domaće navijače to što su njihovi mezimci bili bolji u većem delu meča, imali veći posed lopte, više dobrih i opasnih napada... Holštajn je do gola došao početkum drugog dela (igrao se 55. minut), neposredno pošto je Holger Badštuber zaradio drugi žuti karton i isključenje. Taj momenat uticao je kasnije na napadački potencijal domaćina...

Probao je Valter odmah poi primljenom golu da pojača napad, Niku Gonzalesu pridružio je u samom picu veterana Marija Gomeza, međutim, Kil je odoleo.

Na meču u Hanoveru gde je gostovao Osnabrik nije bilo golova, ali zato je "prelivalo" na susretu Bohum - Karlsrue (3:3). Gosti su od 16. minuta igrali bez "pocrvenelog" Fredea, ali u sudijskoj nadoknadi uspeli su da se spasu poraza preko Finka.

CVAJTA - 10. KOLO

Petak

Grojter Firt - Dinamo Drezden 2:0 (2:0)
/Keita Ruel 7, 38/

Aue - Nirnberg 4:3 (0:0)
/Nazarov 62. penal, Hohštajdt 75, Mihojević 87, Kruger 90+4 - Frej 51, Gajs 78, Berens 90+2. penal/