Moto GP: Markes vozio za svoj gušt i slavio u Japanu!

Markes demonstrirao silu u Japanu i doneo pobedu Hondi! Vozač Repsol Honde Mark Markes pobedio je u trci Moto GP šampionata za Veliku nagradu Japana i obezbedio ekipi titulu u konkurenciji konstruktora.  Mark Markes već ranije je obezbijedio šampionsku titulu u MOTO GP šampionatu, ali to ga nije usporilo na stazi Motegi u Japanu.

Ostali sportovi 20.10.2019 | 17:49
Španac, Mark Markes pobjednik je Velike nagrade Japana, 16. trke Moto GP šampionata, vožene u nedjelju u Motegiju.

Vozač Repsol Honde koji je već ranije osigurao titulu prvaka, startovao je s pol pozicije i ostvario četvrtu uzastopnu, odnosno desetu ovosezonsku pobjedu.

Španac je novim trijumfom upisao i 54 pobjedu u MotoGP šampionatu.

Na drugom mjestu u Japanu završio je Fabio Kvartararo koji je za liderom kasnio 0,8 sekundi, dok je trećeplasirani bio Andrea Doviciozo, s kašnjenjem od 1,3 sekundi.

Naredna trka za Veliku nagradu Australije biće vožena 27. oktobra.

Markes je pobedio rezultatom 42 minuta, 41,492 sekunde. On je krenuo sa pol pozicije, na kratko ga je pretekao Fabio Kvartararo iz Jamahe, ali je Španac odmah vratio prvo mesto, bio u vođstvu do kraja trke i ostvario 10. pobedu u sezoni.

Drugo mesto zauzeo je Kvartararo sa 0,870 sekundi zaostatka, dok je treći bio vozač Dukatija Andrea Doviciozo sa zaostatkom od 1,325 sekunde.

Vozač Jamahe Maverik Vinjales zauzeo je četvrto mesto, peti je bio Kal Kračlou iz Honde, a šesti Franko Morbideli iz Jamahe.

Vozač Jamahe Valentino Rosi pao je sa motora četiri kruga pre kraja i nije završio trku.

Markes je u trci na Tajlandu 6. oktobra osvojio osmu šampionsku titulu, a ovom pobedom Repsol Honda osvojila je 25. titulu u šampionatu konstruktora.

Španac sada ima 54 pobede u kraljevskoj klasi, čime se izjednačio sa Australijancem Mikom Duanom.

Do kraja šampionata ostale su tri trke, a naredna je 27. oktobra u Australiji.