ŠPA: ''Nula'' Valjadolida i Atletika!

Valjadolid promašio penal protiv Atletika, Jogandžije blede! Samo 0:0.

Fudbal 06.10.2019 | 18:35
Treći remi Atletiko Madrida u poslednje tri utakmice. Čak Jorgandžije mogu da budu i zadovoljne ovim remijem jer su mogle da izgube. Valjadolid je imao penal u prvom poluvremenu, Ramirez je promašio, pa je tako do kraja utakmice ostalo 0:0.

Da je tu Ramirez bio precizan, verovatno bi domaćin uspeo do sva tri boda, ovako smo gledali meč bez pogodaka. Imao je i Atletiko svoje šanse, ali nije uspeo da ih iskoristi.

Alvaro Morata je u 54. minutu primio tačan pas i u situaciji jedan na jedan s golmanom odlučio da šutira snažno po sredini gola. Đordi Masip je bio oprezan i lagano mu je obranio šut.

Sandro Ramirez je pet minuta kasnije upropastio čistu šansu, i tako izrastao u tragičara u domaćem timu! Trebalo je samo da gurne loptu u mrežu, ali je promašio gol.

Imao je Morata u 70. minutu još jednu zlatnu priliku kada je dočekao centaršut u šesnaestercu, ali je pucao neprecizno, lopta je otišla desno od gola.

Posle ove utakmice Atletiko Madrid ima 15 bodova na kontu i drži drugu poziciju iza Real Madrida koji je na 18 bodova, ali svakako je ovo korak unazad Jorgandžija.

Valjadolidu je ovo treći remi na poslednjih pet utakmica i taj tim se nalazi na 12. mestu sa 10 osvojenih bodova.