TUR: Penal pogurao Bešiktaš protiv lidera!

Jilmazu gol i asistencija! Crno-beli iz Istanbula slavili su s 2:0 nad Alanjom.

Fudbal 06.10.2019 | 18:25
Obično smo navikli da u sudarima Bešiktaša i Alanje pričamo kako su crno-beli favoriti i na vrhu tabele, a Alanja negde dole. Sada su uloge bile drugačije. Alanja je otišla na noge Bešiktašu kao lider, ali je potučena do nogu rezultatom 2:0 (0:0).

Rezultatski to deluje ubedljivo i sigurno, ali i nije baš tako bilo. Na poluvremenu nije bilo golova, a Bešiktaš je tek u drugom poluvremenu uspeo da napravi prednost.

Prvi gol je pao u 50. minutu kada je Burak Jilmaz pogodio sa bele tačke i tako je penal pogurao Bešiktaš ka pobedi na ovom susretu.

Domaćin je već tada mogao mnogo lakše da igra jer je imao rezultatsku nadmoć, a posle 20 minuta je uspeo da duplira prednost.

Jilmaz je ovoga puta bio u ulozi asistenta, strelac je bio Abdulaj Dijabi i time je definitivno Bešiktaš slomio otor protivnika.

Preostalo mu je samo da privede meč kraju.

TURSKA 1 - 7. KOLO: