BL: Rafalna paljba "koltova" za vrh Bundeslige!

U prvih 13 minuta Borusija je riješila pitanje pobjednika protiv Augzburga (5:1) i preuzela lidersku poziciju na tabeli njemačkog šampionata.  Menš kao u transu! Gleda sa vrha Bundeslige posle 34 godine, sledeći je derbi u Dortmundu! Alesan Plea najzaslužniji za trijumf nad Augzburgom – 5:1!

Fudbal 06.10.2019 | 16:35
Bajern se zagrcnuo protiv Hofenhajma, Borusija iz Dortmunda je dvaput vodila u Frajburgu i nije pobedila, šanse su propustili Lajpcig i Šalke, ali zato Menhengladbah brije. Evo ga, posle nekompletnog sedmog kola na vrhu tabele Bundeslige, gde će ostati najmanje dve sedmice.

Tim Marka Rozea je u velikom stilu izbio na lidersku poziciju pošto je sravnio sa zemljom Augzburg (5:1) i to tako što je čak tri gola dao do 13. minuta.

Na taj način popularni Ždrepci su usamljeni na prvom mestu, što se nije dogodilo još od aprila 1984, kad su za Menš igrale veličine poput Mateusa, Šafera, Linda, Mila, a trener Jup Hajnkes imao tek 38 godina. Danas je neko novo vreme, neka nova deca stasavaju na Borusija parku, a kao glavni kreator trijumfa izdvojio se Alasan Plea. Francuski napadač kog je Borusija dovela iz Nice pre godinu dana za 23.000.000 dokazao je koliko je opasan špic, kao i da ume da radi za tim, namestio je dva pogotrka Patriku Hermanu, a onda se pred kraj prvog dela i sam upisao u listu strelaca.

Doduše, Bavarce je u crno zavio golman Kubek, očajnim intervencijama, pa je ofanzivcima domaćeg tima preostalo samo da ubace loptu u mrežu.

Inače, u pomenutoj sezoni – kad je Menhengladbah bio prvi posle jednog kola – beše jesen 1985, da bi na kraju tog prvenstva pao na četvrto mesto, koje bi u u trenutnim okolnostima donelo plasman u Ligu šampiona. Još jedan podatak ilistruje moć Menša: prvi put je dao tri komada do 13. minuta još od 1981. kad je urnisao Urdingen (7:1).

Optimizam među navijačima dostiže gornju granicu. Šta li će tek biti ukoliko u sledećem kolu padne imenjak na Vestfalenu?

"Koltovi" su u nedjelju iskoristili "kikseve" Bajerna i Borusije Dortmund da preuzmu lidersku poziciju na tabeli Bundeslige.

I to na impresivan način - "petardom"!

BORUSIJA MENHENGLADBAH - AUGZBURG 5:1 (4:0)

Sav posao oko pobjede, izabranici Marka Rosea završili su u prvih 13 minuta kada je na semaforu pisalo 3:0 u korist domaćina. Do odmora su postigli i četvrti pogodak, a onda "povukli" ručnu kad je peti trijumf već bio praktično arhiviran.

Već poslije 100 sekundi, Borusija je povela nakon sjajnog prodora Markusa Tirama po lijevoj strani i centaršuta u kazneni prostor koji je iz prve završio Denis Zakarija - 1:0.

U sedmom minutu prednost je udvostručena poslije "preslikane" akcije, ali sa drugim akterima.

Alesandre Plea je dobio dubinsku loptu na lijevoj strani, koju je proslijedio u šesnaesterac, a tamo je opet iz "prve" Patrik Herman smjestio iza leđa golmana Tomasa Kubeka - 2:0.

Golman Augzburga je potom odličnom intervencijom "jedan na jedan" zadržao nadu gostiju da ostanu rezultatski koliko-toliko u meču, ali ni Kubek ništa nije mogao u 13. minutu.

Ovog puta s druge strane, Plea je uočio Hermana, a napadač "koltova" pogodio sami desni ugao - 3:0.

Do odlaska na odmor, Kubek je katastrofalno pogriješio, što je iskoristio Plea i poslije dvije asistencije se upisao u strijelce za "poker" golova u mreži Augzburga - 4:0.

Gosti iz Augzburga su pokušali u nastavku da postignu barem počasni pogodak kojem su jako bili blizu u 75. minutu kada je Jan Zomer odbranio udarac Florijana Niderlehnera uz malu pomoć stative.

Niderlehner je ipak u 80. minutu postigao gol, ubacivši "odbijanac" u domaću mrežu nakon odbrane Zomera - 4:1, da bi samo nekoliko minuta kasnije na asistenciju Hermana, "petardu" Borusije kompletirao Brel Embolo - 5:1.

Za najmanje dvonedeljno baškarenje na vrhu prvenstvene tabele zbog predstojeće reprezentativne pauze.