Čempionšip: Vest Brom je novi lider!

Sudijska greška saplela Lids na Denu. . .  U ovom trenutku, situacija na vrhu tabele je potpuno zamršena, s obzirom da je razlika između prvoplasiranog i devetog na tabeli svega tri boda.

Fudbal 06.10.2019 | 10:13
Kvalitet sudija u Engleskoj je uvek diskutabilan, a posebno onih arbitara koji dele pravdu u Čempionšipu. Ovog popodneva na ozbiljnom udaru navijača Lidsa je Džejms Linington, koji je odlukom u 14. minutu da isključi Gaetana Berardija i dosudi penal direktno uticao na rezultat ove utakmice. Milvol je to poveo golom Valasa sa bele tačke, a nakon duplirane prednosti od strane Bredšoa bilo je jasno da će se gosti teško vratiti u meč. Jedino što je Lids uspeo jeste da smanji rezultat preko Alijoskog - 2:1 (2:0).

Kod isključenja Berardija bilo je sporno to što se napadač Tom Bredšou previše providno bacio, posle čega ni sam nije očekivao da će biti dosuđena najstroža kazna. Ipak, glavni arbitar utakmice je dosudio penal i pokazao put u svlačionicu defanzivcu Lidsa.

Poraz Lidsa nije uspeo da iskoristi Svonsi, koji je poražen od Stouka na svom terenu (1:2), ali zato jeste Vest Bromvič, koji je u sjajnoj utakmici na svom terenu savladao Kardif rezultatom 4:2 i postao novi lider drugoligaškog karavana. Profitirao je i Notingem, koji se nekako iz drugog plana prišunjao do deobe prvog mesta, zahvaljujući pobedi nad Bentfordom.

Svonsi je protiv Stouka vodio još od prvog minuta golom Ajua još od prvog minuta, ali su Klukas i Hogan doneli preokret svom timu. Vest Brom je imao praktično završen posao u 71. minutu kada je Ostin povećao rezultat na 3:0, ali je Vord sa dva gola potpuno vratio Kardif u vođstvo. Svako dilemu razrešio je Sojers u nadoknadi vremena.

Heroj Notingema u ovoj utakmici bio je Ben Votson, koji je postigao jedini pogodak na meču u 56. minutu. U ovom trenutku, situacija na vrhu tabele Čempionšipa je potpuno zamršena, s obzirom da je razlika između prvoplasiranog Vest Broma i devetoplasiranog Kvins Parka svega tri boda.

ENGLESKA 2 - 11. KOLO: