Cvajta: Hamburger preuzeo vrh!

Rutinska pobeda Dinosaurusa nad Grojterom za izlazak na prvo mesto - 2:0.

Fudbal 06.10.2019 | 08:00
Veliki kiks Štutgarta izazvao je pomerenje na tabeli Cvajte. Takav dar, da se pobedom popodne na prvo mesto iskoristio je Hamburger. Nije bilo lako, dobro se držao Grojter Firt, ali na kraju dva gola vredna tri boda i prvog mesta za Hamburger – 2:0.

Daleko više šuteva na gol, ubedljivo već posed imao je domaćin. Bila je to, praktično, viktorija pred golom Grojtera. Put do mreže našao je Dudžak u 49. minutu, da bi sve do finiša taj rezultat bio na snazi, dok Kitel u 85. nije duplirao na 2:0 i rešio sve dileme oko pobednika.

Vrednu pobedu upisao je Hanover. Tek drugu u šest poslednjih kola. Ali tri boda su uzeta u gostima, u Drezdenu protiv Dinama – 2:0.

Najzanimljiviji period utakmice je bio u osam minuta sredinom drugog poluvremena. Najpre su u 65. minutu isključeni Krojcer i Albornoz, ekipe su ostale sa po desetoricom na terenu. A, u 72. je Korb pogodio mrežu domaćina i rezervisao tri boda Hanoveru, koja je overio pogotkom minut pre kraja Tojhert.