SK: Dobar otpor "desetkovane" Srbije protiv SAD!

Odbojkašice Srbije poražene su u drugom kolu Svetskog kupa od Amerikanki rezultatom 3-1 u setovima.  Set u džepu, a onda pad: Srpske odbojkašice izgubile od SAD-a.  Drugi poraz na Svetskom kupu.

Ostali sportovi 15.09.2019 | 10:19
Reprezentacija SAD slavila, po setovima – 23:25, 25:17, 25:16, 25:15.

Oslabljena reprezentacija Srbije, koja je došla bez glavnog "pogona" koji ju je odveo do titule prvaka Evrope, pružila je fenomenalnu partiju u prvom, ali ne i u naredna tri seta.

Motivisane Amerikanke imale su pomoć većine najboljih odbojkašica i zasluženo došle do pobede, druge u nizu, te nanele Srpkinjama i drugi poraz.

Odbojkašice Srbije du do prvog seta došle posle preokreta, nakon što su gubile 19:17, ali im od sredine drugog nije bilo spasa.

Kapiten reprezentacije u ovom sastavu Ana Bjelica ponovo je bila najefikasnija, kao i protiv Brazila, ali ovog puta nije imala pomoć Bianke Buše.

Tokom celog drugog i trećeg dela igre Amerikanke su delovale organizovanije i prednost konstantno povećavale. Tek na početku treće deonice meča Srbija je uspela da ponovo povede, prvi put od prvog seta.

Ipak, prednost Srpkinja je bila kratkog daha, pošto su posle uvodnih 2:0 izgubile četiri naredna poena.

Amerikanke su ponovo podigle nivo igre i ponovo zasluženo osvojile set ubedljivim rezultatom.

Drugi meč, drugi poraz za srpske odbojkašice na Svetskom kupu u Japanu. Kombinovana selekcija, bez pet igračica koje su osvojile pre neki dan titulu evropskog šampiona, pružila je jak otpor Amerikankama, ali posle osvojenog prvog seta doživele su pad u igri, koji ih je odveo u poraz – 3:1 (23:25, 25:17, 25:16, 25:15).

Odličnu igru prikazale su srpske odbojkašice u prvom setu. Vladala je prava rezultatska klackalica, ali su Amerikanke imale 19:17 u rukama. Usledio je preokret do 19:21, pa novo izjednačenje na 22:22, međutim, finiš je pripao našoj reprezentaciji, koja je sa 25:23 uzela taj prvi deo meča.

U nastavku je, ipak, došlo do pada. Tim SAD je dodao gas i krenuo furiozno, poveo 10:5 i povratka više nije bilo. Do kraja seta razlika nije pala ispod pet poena. Slično je bilo i u trećem setu, do 13:9 se ekipa Srbije i držala u igri, da bi potom razlika počela samo da se uvećava.

Četvrti set je bio gotovo identičan, posle 13:9 Amerikanke su se odlepile i pobegle van domašaja.

Najefikasnija odbojkašica u pobedničkom timu bila je Karsta Louv sa 18 poena, Hejli Vašington je osvojila 16, a Kelsi Robinson 15. U srpskoj reprezentaciji prednjačila je Ana Bjelica sa 19 poena, Katarina Lazović je osvojila 14, a Maja Aleksić devet poena.