EP: Poljska se namučila, Turci bolji od Makedonaca!

Odbojkaška reprezentacija Poljske pobedila je Estoniju sa 3-1 u setovima na startu Evropskog prvenstva.  Crnogorci na kolenima, Rusi i Italijani pokazali slabost! Odbojkaši Holandije, Blegije, Rusije i Italije ostvarili su pobede drugog dana Evropskog prvenstva.

Ostali sportovi 13.09.2019 | 21:52
Poljaci, aktuelni svetski prvaci, su do pobede došli teže nego što se očekivalo - 25:22, 25:27, 25:22, 25:17.

Estonija je pružila sjajan otpor i bila kompetetivna u svakom setu, ali ostala bez iznenađenja.

Reprezentacija Severne Makedonije nije uspela da dođe do pobede, posle porazao od Finske.

Turska je bila bolja od Makedonaca sa 3-0 u setovima, 25:20, 25:23, 25:13.

Dobru priliku da dođu do seta komšije Srbije imale su u drugom setu, kada su vodile tokom većine tog dela igre, ali ostale bez gasa u finišu.

Bugarska je opravdala ulogu favorita protiv Rumunije i slavila pobedu od 28:26, 25:20, 25:20.

Blago iznenađenje napravila je Ukrajina, koja je sa 3-1 savladala Češkui (25:21, 25:19, 19:25, 25:22).

Do pobede je došla i Slovačka, koja je savladala Španiju sa 3-2 u setovima (25:23, 25:23, 20:25, 16:25, 18:16).

Crnogorci na kolenima, Rusi i Italijani pokazali slabost. Odbojkaši Holandije, Blegije, Rusije i Italije ostvarili su pobede drugog dana Evropskog prvenstva.

Holandija je razbila Crnu Goru sa 3-0 u setovima (25:13, 25:17, 25:15).

Crnogorci nisu imali šanse ni u jednom od tri seta, a Holandija je opravdala ulogu favorita u ovom meču, te izbila na čelo Grupe D.

Najbolji kod pobednika bio je Nimir Abdel-Aziz sa 27 poena, a na drugoj strani jedini dvocifreni bio je Marko Bojić sa 11.

Belgija je takođe opravdala očekivanja, pobedivši Austriju maksimalnim rezultatom – 25:17, 25:23, 25:17.

Kod Belgijanaca Hendrik Tuerlink je imao 11 poena, koliko sa druge strane Tomas Zas i Aleksander Berger.

Rusija je neočekivano izgubila set od Belorusije, ali došla do pobede – 23:25, 25:17, 25:22, 25:10.

Rusi su se uozbiljili posle lošeg prvog seta i bili ubedljivi u drugom, ali doživeli nove probleme u trećem. Ipak, iznenađenja nije bilo.

Za "zbornaju" ovo je drugi izgubljen set u prva dva kola protiv inferiornih protivnika, ali i druga ostvarena pobeda.

Kod Rusa najbolji su bili Dimitri Muserski i Viktor Poletaev sa 16 poena, a kod Belorusa Pavel Kulinski i Artur Udris sa 11.

Na kraju dana odigran je meč Italije i Grčke, gde su "azuri" takođe iznenađujuće izgubili set, ali pobedili – 17:25, 25:23, 25:19, 25:18.

Posle šokantno lošeg prvog seta za Italijane, Grci su nastavili da igraju dobro i imali šansu i u drugom.

Nisu uspeli da dođu do 2-0 u završnici, pa je Italija došla do rutinske pobede u naredna dva seta.

Najbolji kod Italijana bio je Osmani Huantorena sa 21 poenom, a kod grka Nikos Zupani sa 15.