NFL: Grin Bej slavio u Čikagu na premijeri 100. sezone!

Laflur kao Lombardi! Ekipa Grin Bej Pekersa savladala je velikog rivala Čikago Berse 10:3 na startu nove NFL sezone.

Ostali sportovi 06.09.2019 | 12:07
Premijeru jubilarne 100. NFL sezone obeležile su dve odbrane, a rešio ju je kvorterbek Pekersa Aron Rodžers koji je bacio 203 jarde i tačdaun.

Bersi su poveli na svom "Soldžer Fildu" fild-golom Edija Pineira sa 38 jardi četiri minuta pre kraja prvog perioda.

Međutim, početkom druge četvrtine Rodžers pronalazi Džimija Grejema za TD od osam jardi za preokret na 7:3.

Usledila je žestoka borba dve odbrane, dve ekipe su ukupno osvojile 470 jardi, ali nisu mogle da priđu end-zonama.

Pet minuta pre kraja meča Mejson Krosbi pogađa fild-gol sa 38 jardi i stavlja pobedu svog tima u ruke defanzivne linije koja je bila impresivna cele večeri i to je potvrdila još jednom u finišu meča.

Bersi su imali priliku da izbore produžetak, ali je na manje od dva minuta pre kraja sejfti Pekersa Adrijan Ejmos presekao pas Miča Trubiskog u end-zoni.

Tako je Met Laflur debitovao na klupi Pekersa na idealan način, pobedom na terenu najvećeg rivala.

Poslednji koji je to uspeo da uradi je bio legendarni Vins Lombardi, po kojem je nazvan Superboul trofej, daleke 1959. godine.