POR: Porto odrao Gimaraiš sa dva igrača više!

Dvostruki strelac Musa Marega.

Fudbal 02.09.2019 | 15:30
Na krilima razigranog Muse Marege i sa dva igrača više Porto je stigao do treće prvenstvene pobede i trijumfalno otišao na reprezentativnu pauzu. Na kraju ubedljivih 3:0 protiv Vitorije iz Gimaraiša i mogu da budu zadovoljni puleni Serža Konsesisaoa, zbog završetka ciklusa koji je ukrasila pobeda nad Benfikom (0:2) prošlog vikenda u velikom derbiju.

Bio je Zmajevima posao znatno olakšan već na samom početku nakon što je isključen gostujući štoper Tapsoba u prvom minutu. Motivisani Marega nije želeo da gubi vreme, već u 14. minutu pogodio je na pas Hezusa Korone i utabao stazu Portu ka novom trijumfu. Igrali su domaćini koliko im je bilo potrebno.

S igračem više samo su održavali stečenu prednost, a svaki plan gostiju da mogu do nekog iznenađenja pao je u vodu u 79. minutu nakon isključenja napadača Dejvidsona. Bio je to poziv koji je Porto domaćinski prihvatio, pa su u nadoknadi štoper Ivan Markano i sjajni Marega sa još po jednim golom stavili tačku na novu pobedu Zmajeva.

U poslednjem meču ovog četvrtog kola Benfika je kao gost demolirala Bragu sa čak 4:0. Blistao je dvostruki strelac Pici dok su domaći fudbaleri častili goste sa još dva autogloa u finišu utakmice. Ovim trijumfom Benfika je stigla Porto na deobi drugog mesta.

PORTUGALIJA 1 - 4. kolo