POR: Majstor Bruno vodio Sporting do pobjede!

U Lisabonu savladana žilava Braga - 2:1.

Fudbal 19.08.2019 | 12:26
Na krilima sjajnog kapitena Bruna Fernandeša Sporting je upisao premijernu pobedu u novoj sezoni. Istina, teško protiv solidne Brage (2:1) koju sa klupe predvodi nekadašnji trener Crvene zvezde Rikardo Sa Pinto, koja nije imala sreće da se dokopa boda.

Drhtali su i igrači navijači Lavova u završnici utakmice, gosti su navalili svim silama ka golu Ribeira, ali se Sporting nekako odbranio. Čudno je kako su igrači Marsela Kajzera pali u nastavku nakon solidnog prvog poluvremena koje su golovima obeležili Vendel u 16. i Bruno Fernandeš u 44. minutu.

Posebno lep bio je drugi pogodak kapitena Lavova koji je majstorskim fintama izbacio iz igre nekoliko čuvara i postigao zaista lep gol kojim je overena pobeda domaćina. Sve što je Brsags uradila na ovom meču i pored terenske inicijative u drugom poluvremenu, bio je utešni pogodak Vilsona Eduarda u 73. minutu koji je na kraju bio nedovoljan.

Sporting se ovom pobedom, premijernom u sezoni, popeo na četvrto mesto na tabeli posle dva kola, iza šampiona Benfike koja uz novajliju Familisao ima stoprocentni učinak na startu nove sezone. Zanimljivo, Lavovi su slavili bez najboljeg strelca Basa Dosta koji se seli u Ajntraht.