Čempionšip: Bamford vodi Lids ka eliti!

VBA, Svonsi i Milvol prate u stopu! Stouk jedva do prvog boda. . .  Midlzbro je u haosu, Čarlton jedva do boda.

Fudbal 17.08.2019 | 22:10
Ako se po jutru dan poznaje, onda bi ovo konačno mogla da bude sezona kada će Lids konačno probiti barijeru koja stoji preko deceniju i po na putu povratka u englesku fudbalsku elitu.

Posle remija s Notingemom na Elandu, Lids je lako pregazio Vigan s 2:0, uz svojeručni potpis dvostrukog strelca Patrika Bamforda!

Nekada veliki talenat iz Čelsijeve akademije pokazao je zašto je među najskuplje plaćenim igračima u istoriji Lidsa i ove godine bi zaista mogao da bude čovek koji pravi tu razliku potrebnu za odlazak u Premijer ligu!

Vigan se dobro branio na DW stadionu, ali je onda je položio oružje u 34. minutu. Utakmica se rešila u 65. minutu, kada je asistenciju za pogodak upisao Beri Daglas.

Isti broj bodova posle tri runde ima i Svonsi, koji je u pravoj goleadi na Libertiju slavio sa 3:2.

Pobeda Labudova ide na račun Borhe Bastona, koji je takođe upisao dve recke kraj svog imena. Prvi put je to učinio u četvrtom minutu nadoknade prvog poluvremena, kada je poništio gol Džoa Rafertija u ranoj fazi utakmice. Drugi put je probio barijeru gostiju u 69. minutu, nepunih 120 sekundi pošto je Danijel Džonson s bele tačke po drugi put poravnao rezultat. U međuvremenu preokret u korist Svonsija doneo je Bajers neposredno po isteku punog časa igre.

Poput Svonsija i Lidsa dobar posao napravio je i VBA na gostovanju Lutonu, gde je rezultat glasio 1:2 (1:0).

Iz keca u dvojku! Bolje za kladioce nije moglo. Luton je poveo u 15. minutu od Kornika, ali je preokret i trijumf Drozdova doneo Dijangana posle blickriga u ranoj fazi drugog poluvremena.

Milvol je jedini gol u pobedi nad Šefild Venzdejom dobio preko Meta Smita u 37. minutu, mada je nekoliko trenutaka kasnije Džed Valas ostavio saigrače na cedilu zbog direktnog crvenog kartona.

Midlzbro bi lako mogao ove sezone da se bori za opstanak ako se ne bude nešto promenilo uskoro. Jedan bod posle tri kola nije nešto što se očekivalo u redovima Lavova. Drugi poraz ove sezone došao je od Blekburna, koji je slavio golom Denija Grejema s bele tačke u 25. minutu.