ITA - Kup: Đenova rutinski, igrao i Radovanović!

Prvoligaš iz Đenove ubjedljiv protiv trećeligaša, u prvoj "ozbiljnoj" rundi italijanskog Kupa.

Fudbal 16.08.2019 | 23:49
Prva runda italijanskog Kupa (ita. Coppa Italia) u kojem učestvuju i klubovi iz najvišeg ranga (ekipe koje su prošle sezone zauzele pozicije od 8. do 20. u Seriji A), počela je večerašnjim duelom Đenove i Imolezea, člana Serije C.

Očekivano, prvoligaš je bez mnogo muke savladao trećeligaša 4:1, a već nakon uvodnih 45 minuta bilo je jasno da će Đenova proći u narednu fazu takmičenja.

Domeniko Krišito već u drugom minutu pogodio je sa "bijele tačke", da bi Rikardo Saponarau 23. i Paolo Giljone u 29. minutu najavili siguran trijumf.

Nakon trećeg gola, Saponara je zbog problema sa povred morao na klupu, dok je šansu u preostalih sat vremena dobio srpski internacionalac Ivan Radovanović.

Isnik Alimi početkom nastavka postigao je utješni gol za goste, da bi konačnih 4:1 postavio novajlija u timu Đenove, Lase Šene.

Preostali mečevi treće runde italijanskog Kupa biće odigrano u subotu i nedjelju.