Švarcman osvojio Los Kabos!

Omaleni Argentinac šampion ATP 250 turnira u Meksiku pošto je u finalu bio bolji do Frica.

Tenis 04.08.2019 | 19:33
Jedan od najnižih tenisera među prvih 100 na svetskoj listi na kojoj uglavnom dominiraju visokimomci, Dijego Švarcman osvojio je treću ATP titulu u karijeri pošto je sinoć slavio u finalu turnira ATP 250 kategorije u Los Kabosu (tvrda podloga, nagradni fond 762.455 dolara).

Omaleni Argentinac je sa svojih samo 170 cm uspeo da podigne pehar u Meksiku protiv 23 cm višeg protivnika, sve opasnijeg i boljeg mladog Amerikanca Tejlora Frica. Švarcman je slavio nakon dva tesna seta sa 7:6 (6) i 6:3. Finalni susret je trajao 104 minuta.

Njemu je za titulu pripalo 250 ATP poena i 131.430 dolara novčane nagrade, dok Fric mora da se zadovolji sa 150 bodova i 71.065 $. Ovo je momku iz Buenos Ajresa prvi  ATP pehar osvojen na tvrdoj podlozi pošto je prethodna dvea u Istanbulu 2016. i Rio de Žaneiru prošle sezone, osvojio igrajući na šljaci.

Bila je to prva titula za tenisera iz Buenos Ajresa ove sezone. U februaru je igrao u finalu u svom rodnom gradu, ali je izgubio od Marka Čekinata, sada u Meksiku nije propustio priliku.

Švarcmanu je ovo treća titula u karijeri i prva na tvrdoj podlozi, a u mečevima sa Fricom sada vodi sa 2:1.

Dijego je na putu do trofeja ispustio svega set, i to u polufinalu protiv sunarodnika Gvida Pelje, a pobedio je i Ernestsa Gulbisa i Mihaila Kukuškina.

U početnom setu Fric je krenuo bolje uz brejk je poveo sa 4:1, ali borbeni Švarcman je uspeo da se vrati u igru i izjednači na 4:4.

Imao je Fric 6:5 i tri set lopte na servis protivnika, ali nije ih iskoristio.

U taj-brejku, Švarcman je poveo sa 6:3, potom on nije iskoristio prve tri set lopte, ali je zato dobio naredna dva poena i konačno poveo u meču.

U drugom setu Dijego je poveo sa 4:1, ali je izgubio svij servis u sedmom gemu za 4:3. Ipak dobio je naredna dva gema i posle tačno stotinu minuta igre završio posao.

Švarcman će od ponedeljka biti na 24. mestu ATP liste, a za pobedu je nagrađen sa 250 poena i čekom na 131. 430 dolara.

Izvor: mozzartsport/B92