SP: Svjetska zlata idu u SAD, Italiju, Afriku i Njemačku!

Na Svetskom prvenstvu u Kvandžuu podeljeno još pet zlatnih medalja.

Ostali sportovi 28.07.2019 | 15:55
Američka plivačica Lili King osvojila je zlatnu medalju u disciplini 50 metara prsno na Svetskom prvenstvu u Kvandžuu.

King je trku završila rezultatom 29,84 sekundi i jedina je takmičarka u finalu koja je plivala ispod 30 sekundi.

Italijanka Benedeta Pilato osvojila je srebro rezultatom 30 sekundi, a treća je bila Ruskinja Julija Efimova sa 30,15 sekundi.

Američka plivačica Simone Manuel osvojila je zlato na 50 metara slobodno rezultatom 24,05 sekundi.

Drugo mesto zauzela je Šveđanka Sara Sjestrem sa zaostatkom od 0,02 sekunde, a treća je bila Australijanka Kejt Kembel sa 0,06 sekundi zaostatka.

Južnoafrikanac Zejn Vadel osvojio je zlatnu medalju u disciplini 50 metara leđno rezultatom 24,43 sekunde.

Srebrnu medalju osvojio je Rus Jevgenij Rilov sa 0,06 sekundi zaostatka za pobednikom, dok je treći kroz cilj prošao njegov sunarodnik Kliment Kolesnikov sa 0,08 sekundi zaostatka.

Nemački plivač Florijan Velbrok osvojio je zlato na 1.500 metara slobodnim stilom. On je pobedio rezultatom 14:36,54 minuta.

Srebrnu medalju osvojio je Ukrajinac Mihajlo Romančuk sa 1,09 sekundi zaostatka, dok je bronzu osvojio Italijan Gregorio Paltrinijeri sa 2,21 sekundom zaostatka.

Izvor: mondo.rs